Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Румунія: зміни до електронної транспортної системи Румунії - Ro e-Transport System
 

15 грудня 2023 року набули чинності зміни до електронної транспортної системи Румунії  - RO e-Transport. 

RO e-Transport — це електронна система, яка використовується для моніторингу вантажних автомобільних перевезень із високим фіскальним ризиком, а також міжнародних вантажних автомобільних перевезень по території Румунії.

Товари вагою понад 500 кг або вартістю понад 10 000 RON підлягають обов’язковій декларації в системі електронного транспорту  -  RO e-Transport  - як для внутрішнього, так і для міжнародного автомобільного транспорту.

Санкції за відсутність декларації в електронній транспортній системі RO для всіх вантажів для міжнародних автомобільних перевезень будуть застосовуватися з 1 липня 2024 року.

UNTRR підготував документ, в якому детально описані зобов’язання щодо декларування, а також зобов’язання транспортних операторів і водіїв. 

Джерело: UNTRR

Міністерство фінансів через Національне агентство фіскальної адміністрації та Митне управління Румунії контролює перевезення вантажів на національній території через систему електронного транспорту Румунії - RO e-TRANSPORT.

Товари вагою понад 500 кг або вартістю понад 10 000 RON підлягають обов’язковій декларації в RO eTransport System як для національних, так і для міжнародних автомобільних перевезень. Санкції за відсутність декларації в електронній транспортній системі RO всіх вантажів для міжнародних автомобільних перевезень (імпортні/експортні транспортні операції як у країнах ЄС, так і в країнах, що не входять до ЄС) застосовуватимуться з 1 липня 2024 року.

Хто декларує товари, пов’язані з міжнародними перевезеннями, в системі RO e-Transport?

Наступні користувачі зобов’язані декларувати товари, пов’язані з міжнародними перевезеннями, в eTransport System RO, дані, що стосуються вантажовідправника та бенефіціара, назву, характеристики, кількість та вартість товарів, що перевозяться, місця завантаження та розвантаження та деталі щодо використовуваного транспортного засобу, а також згенерований код UIT:

а) одержувач, зареєстрований у імпортній митній декларації, або вантажовідправник, зареєстрований у експортній митній декларації, у випадку товарів, які є предметом імпортних чи експортних операцій, залежно від обставин.

b) Румунський бенефіціар у випадку, якщо товари, що транспортуються, купуються в країні ЄС.

c) Румунський постачальник у випадку, якщо товари, що транспортуються, доставляються в країну ЄС.

d) Власник складу, у випадку товарів у транзиті, які є предметом угоди в межах ЄС, як для товарів, вивантажених на території Румунії для зберігання, так і для створення нової партії однієї чи кількох партій товарів, а також для товарів, завантажених після зберігання або після створення нового транспорту на національній території з однієї або кількох партій товарів.

Хто декларує товари з підвищеним фіскальним ризиком у RO e-Transport?

Наступні користувачі зобов’язані декларувати товари з високим фіскальним ризиком у eTransport System RO, дані, що стосуються вантажовідправника та бенефіціара, назву, характеристики, кількість та вартість товарів, що перевозяться, місця завантаження та розвантаження , а також деталі щодо використовуваного транспортного засобу, а також згенерований код UIT:

a) Одержувач, зареєстрований у імпортній митній декларації, або вантажовідправник, зареєстрований у експортній митній декларації, у випадку товарів із високим фіскальним ризиком, які є предметом імпортних чи експортних операцій, залежно від обставин.

b) Румунський бенефіціар у випадку, якщо транспортовані товари з високим фіскальним ризиком придбані в країні ЄС.

c) Румунський постачальник у випадку, якщо транспортовані товари з високим фіскальним ризиком доставляються в країну ЄС.

d) Власник складу, у разі транзитних товарів із високим фіскальним ризиком, які є предметом транзакції в межах ЄС, як для товарів, вивантажених на території Румунії для зберігання, так і для створення нової партії однієї чи кількох партій товари, а також для товарів, завантажених після зберігання або після створення нового транспорту на національній території з однієї або кількох партій товарів.

e) Економічний оператор, для товарів з високим фіскальним ризиком, що перебувають у власності та транспортуються між місцем завантаження та місцем розвантаження, розташованим на національній території.

f) Румунський постачальник послуг, у разі комерційних операцій, що представляють собою непередачу як для товарів, вивантажених на території Румунії для надання послуг, так і для отриманих товарів, повторно відправлених до країни комерційного партнера.

g) Румунський бенефіціар, у разі комерційних операцій, що представляють собою непередачу як для товарів, відправлених з Румунії для надання послуг у державі-члені ЄС, так і для отриманих товарів, які перевантажуються до Румунії.

h) Румунський клієнт, у разі комерційних операцій, які предписують на режим запасів у розпорядженні клієнта в ситуації, коли Румунія є державою-членом, до якої товари були відвантажені або транспортовані, як для товарів, вивантажених на території Румунії та для товарів, доставлених пізніше після прибуття, іншому платнику податку в Румунії або у випадку, якщо відповідні товари повертаються до держави-члена, з якої вони були відправлені або транспортовані.

i) Румунський постачальник, у разі комерційних операцій, які підписуються на режим запасів у розпорядженні клієнта в ситуації, коли Румунія є державою-членом, з якої товари були відвантажені або транспортовані, як для товарів, відправлених з Румунії, так і в у випадку, коли товари відповідно повертаються до Румунії.

Користувачі RO e-Transport зобов’язані надати оператору автомобільного транспорту код UIT, пов’язаний з товарами, що перевозяться, безпосередньо або через організатора перевезень, залежно від обставин, до останнього часу під час пред’явлення транспортного засобу в пункті перетину автомобільного кордону після при в'їзді в Румунію або в місці імпорту, відповідно, коли транспортний засіб фактично пущено в рух, залежно від обставин.

ОБОВ'ЯЗКИ ТРАНСПОРТНОГО ОПЕРАТОРА:

‒ Обладнати транспортні засоби GPS, якщо транспортні засоби не мають такого обладнання.

Міністерство фінансів вимагає, щоб транспортні засоби були обладнані пристроями, які передають дані про позиціонування транспортного засобу, і телекомунікаційними термінальними пристроями, які використовують технології супутникового позиціонування та передачі даних, на яких ІТ-модулі для моніторингу транспортування товарів, через які записуються дані, що стосуються відправнику та бенефіціару, назва, характеристики, кількість і вартість перевезених товарів, місця завантаження та розвантаження, відомості про використовувані транспортні засоби, а також згенерований код UIT.

- Забезпечити передачу поточних даних про місцезнаходження транспортного засобу, що є об’єктом декларування, протягом усього маршруту перевезення товарів, які є об’єктом моніторингу, через систему електронного транспорту РВ.

‒ Обладнати транспортні засоби телекомунікаційними кінцевими пристроями, які використовують технології позиціонування та супутникової передачі даних.

‒ Надати водієві отриманий код UIT, стосовно вантажів, що перевозяться, щонайпізніше, коли транспортний засіб представлено на автомобільному пункті пропуску при в’їзді в Румунію або в місці імпорту, відповідно, коли транспортний засіб фактично пущено в рух, в залежності від обставин.

ПРИМІТКА: детальну інформацію про обов’язковість оснащення транспортних засобів GPS та ІТ-модулями для моніторингу перевезення вантажів необхідно надати в нормах щодо застосування Системи.

ОБОВ'ЯЗКИ ВОДІЯ:

‒ У разі перевезення по національній території Румунії автомобільним транспортом вантажів із високим фіскальним ризиком та міжнародних автомобільних перевезень вантажів водій транспортного засобу зобов’язаний запустити пристрій позиціонування перед початком перевезення на національній території, відповідно. Зупинити пристрій позиціонування лише після доставки товару до заявленого місця доставки на національній території або після виїзду з національної території.

Представляти, на вимогу компетентних органів Національного фіскального управління або Румунської митної служби, відповідно на вимогу офіцерів і поліцейських агентів румунської поліції, документи про транспортування товарів, які підлягають моніторинг через RO e-Transport разом із кодом UIT, наданим вантажоодержувачем, згаданим у імпортній митній декларації/ румунським бенефіціаром/ румунським постачальником/ власником складу/ економічним оператором.

Органи контролю та накладання санкцій:

‒ Національне агентство фіскальної адміністрації

‒ Митне управління Румунії

‒ офіцери та агенти поліції Румунії

Штрафи для водіїв:

‒ відсутність коду UIT карається штрафом від 5 000 RON до 10 000 RON.

Перелік товарів з фіскальним ризиком, які необхідно декларувати в системі електронного транспорту РВ, є таким:

• овочі, рослини, коренеплоди та бульби, продукти харчування, за кодами НК 0701-0714

• їстівні фрукти; шкірка цитрусових або динь згідно з кодами НК 0801-0814

• напої, алкогольні напої та оцет (за винятком підакцизних товарів, які переміщуються в режимі відкладеного оподаткування акцизним збором), за кодами НК 2201 - 2208

• сіль; сірка; ґрунт і каміння; вапно та цемент, згідно кодів NC 2505 та 2517

• одяг та аксесуари до одягу, трикотажні або гачкові, згідно з кодами NC 6101 - 6117

• одяг та аксесуари до одягу, крім трикотажних виробів, відповідно до кодів НК 6201-6212 та 6214-6217

• взуття, гетри та інші подібні товари; частини цих товарів, відповідно до кодів NC 6401 - 6405

• чавун, чавун і сталь, за кодами НК 7213 і 7214.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis