Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 20 травня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.05.2024 Щодо перетину кордону водіями, що здійснюють міжнародні перевезення вантажів...    
10.05.2024 Запрошуємо на вебінар “Як уникнути штрафів за оплату проїзду в Польщі” ...    
10.05.2024 13 травня о 12:30 відбудеться пресконференція на тему:
«Як зупинит...
    
08.05.2024 Шановні перевізники!
На сайті Президента України створена пет...
    
08.05.2024 Румунія: Санкції за відсутність декларації в електронній транспортній системі RO для всіх ван...    
08.05.2024 12 перевізників відключено від Системи «ШЛЯХ» за системне порушення військовозобов’язаними пр...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Весняна сесія МСАТ
 

Весняна сесія МСАТ

9 - 12 травня в Женеві, Швейцарія, проходили засідання керівних органів IRU (Міжнародного союзу автомобільного транспорту) та святковий захід з нагоди 75-річчя IRU, а також засідання Комітету IRU по зв’язках з країнами Євразії. У засіданнях взяла участь і делегація АсМАП України на чолі з Президентом Леонідом Костюченко.

Комітет IRU по зв’язках з країнами Євразії

У засіданні Комітету IRU по зв’язках з країнами Євразії взяли участь делегації асоціацій з Азербайджану, Білорусі, Грузії, Узбекистану, України, Таджикистану, Туркменістану.

Комітет заслухав і обговорив інформацію щодо стану та ситуації з рухом вантажних автотранспортних засобів і вантажів традиційними маршрутами та порівняв їх з коридорами, що розвиваються.

Через війну росії проти України суттєво змінилися вантажні потоки в регіоні, істотно впав випуск книжок МДП, що також вплинуло на загальний показник видачі книжок МДП. Видача книжок МДП асоціаціями регіону у 2022 році впала на 23%, а глобальна тенденція склала 22%.

Балтійські порти втратили 52 % вантажів, а порти Каспійського моря збільшили товарообіг до 70%, що свідчить про переорієнтацію транспортних потоків та створення навантаження на окремих транспортних коридорах.

Також було обговорено ситуацію, що склалася з запровадженням електронної накладної е-ЦМР та електронної книжки МДП. Українська делегація поінформувала про готовність провести пілотний проект по е –МДП між Україною та Молдовою.

Крім того Комітет розглянув та затвердив Спільний план дій з Міжнародним аналітичним центром для країн, що розвиваються і не мають виходу в море.

Одним з ключових на порядку денному було питання нестачі водіїв. Делегати з України, Грузії, Узбекистану, Туркменістану та Білорусі підкреслили актуальність питання  та висловили пропозицію, щоб країни, які працевлаштовують, приймають (переманюють) водіїв брали участь у їхній підготовці в країнах-донорах шляхом створення навчальних центрів, їх часткового фінансування та участі в підготовці за новітніми програмами навчання.

 

Рада IRU з питань вантажного транспорту

 У засіданні Ради IRU з питань вантажного транспорту взяли участь 44 асоціації-дійсні члени IRU та асоційовані члени IRU. У роботі Ради брали участь Президент IRU Раду ДІНЕСКУ та генеральний секретар IRU Умберто де ПРЕТТО.

Рада розглянула, обговорила, внесла зміни та рекомендувала для подання на засідання генеральної асамблеї IRU проект Глобального зобов’язання галузі «Хартія IRU – слугувати людям, суспільству та економіці особливо в умовах кризових явищ».

Хартія була підписана 12 травня 2023 року на спеціальному засіданні Президентом IRU Раду ДІНЕСКУ та Генеральним секретарем IRU Умберто де ПРЕТТО. Далі було відкрито підписання головами делегацій асоціацій-учасників IRU. Президент Асоціації Леонід КОСТЮЧЕНКО підписав «Хартію IRU – Слугувати людям, суспільству та економіці особливо в умовах кризових явищ» від імені АсМАП України.

Також на порядку денному стояли питання глобальної нестачі водіїв та функціонування автономних транспортних засобів.

Під час засідання було заслухано інформацію секретаріату IRU щодо проведення Опитування щодо нестачі водіїв. В рамках цього питання також був розглянутий та обговорений проект Резолюції IRU «Вирішення проблеми нестачі водіїв залежить від законної міграції»

За інформацією IRU, сьогодні у світі 4% від загальної кількості водіїв складають жінки – водії вантажівок, таксі та автобусів, а у Бразилії – до 10%. Задля здолання дефіциту водіїв деякі крани зменшують мінімальний вік професійних водіїв. Наприклад, у Румунії нещодавно зменшили мінімальний вік професійних водіїв з 21 до 18 років.

Рада обговорила, внесла зміни та рекомендувала для подання на засідання генеральної асамблеї IRU проект «Уточненої позиція IRU по автономних автотранспортних засобах», у якій , зокрема, ідеться, що «…технічний прогрес у секторі автомобільних перевезень вплине на всіх операторів...

Транспортні оператори / перевізники та водії не повинні нести юридичної відповідальності за системні збої, інциденти та дорожньо-транспортні пригоди за участю транспортного засобу, керованого системою автоматизації.

Національні та міжнародні закони, що регулюють юридичну відповідальність, повинні бути переглянуті з урахуванням особливостей експлуатації транспортних засобів з різними системами автоматизації згідно класифікації Товариства інженерів автомобільної галузі»

 

Генеральна асамблея IRU

Генеральна асамблея IRU, у якій взяли участь більше ніж 200 делегатів, обговорила та прийняла:

  • Глобальне зобов’язання галузі «Хартію IRU – Слугувати людям, суспільству та економіці особливо в умовах кризових явищ».
  • Резолюцію IRU «Вирішення проблеми нестачі водіїв залежить від законної міграції».
  • «Уточнену позицію IRU по автономних автотранспортних засобах».

Далі порядком денним був передбачений час для поздоровлень від Асоціацій – членів IRU з нагоди 75-річниці IRU.

Представники АсМАП України привітали IRU та всіх учасників Генеральної асамблеї з 75-ти річчям від заснування IRU. Президент АсМАП України Леонід Костюченко вручив Президент IRU Раду Дінеску та генеральному секретарю IRU Умберто де Претто  подарунки з символікою України.

Також Президент АсМАП подякував IRU та всім Асоціаціям, які відкликнулись на прохання про допомогу  Збройним силам України та надали матеріальну або фінансову допомогу.

***

Окрім участі у офіційних засіданнях, президент АсМАП України провів цілу низку двосторонніх зустрічей: з представниками Польщі, Туреччини, Литви, Молдови, Грузії, Азербайджану, Румунії, Чехії та Естонії, на яких були обговорені нагальні проблеми та шляхи їх вирішення.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis