Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Субота, 9 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
08.12.2023 Щодо призупинення видачі книжок МДП, представництвом відділу МДП в м. Хмельницький. ...    
07.12.2023 Контактні дані митниць України, держав-членів ЄС та ЄАВТ оновлено...    
06.12.2023 Щодо продовження строків доставки товарів до митниць призначення в Україні  у період воєнного...    
06.12.2023 Щодо призупинення видачі книжок МДП, представництвом відділу МДП в м.Чернівці...    
06.12.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки до польських ми...    
04.12.2023 Щодо питання порушення режиму праці та відпочинку, яке виникло не з вини водіїв...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Про приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та зміни у митному законодавстві України з 01 жовтня 2022 року
 

Шановні перевізники!

01 жовтня 2022 року набирає чинності Закон України від 15.08.2022 № 2510-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2510-20#Text)

Цей закон вносить до Митного кодексу України зміни, обумовлені зобов’язаннями, взятими Україною під час підписання Угоди про асоціацію з ЄС та приєднанням України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_001-87#Text).

Важливим є початок повноцінного застосування в Україні NCTS (New Customs Transit System) – програмного продукту, який вже тривалий час використовується при переміщенні товарів між країнами-членами ЄС, а також Великобританією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном і Швейцарією, загалом 35 країн. Саме NCTS забезпечує практичну реалізацію норм Конвенції про процедуру спільного транзиту митницями країн-учасниць цієї конвенції.

Впровадження зазначених змін розширює спектр інструментів, якими зможуть скористатися українські суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі – міжнародні автомобільні перевізники.

Поряд із десятиліттями відпрацьованими процедурами здійснення міжнародних перевезень вантажів на умовах Митної конвенції про міжнародні дорожні перевезення з використанням книжки МДП (Конвенції МДП) 1975 року між її учасниками в 77 країнах, почнуть функціонувати нові, побудовані на NCTS.

Важливо зазначити, що вибір тієї чи іншої транзитної системи, гарантійних документів - більш зручних для конкретного міжнародного перевезення, з урахуванням процедур, вимог, супроводження, тощо, залишається здебільшого за перевізником.

Очевидно, що під час впровадження нововведень можуть виникати певні труднощі, непорозуміння й ускладнення. Важко прогнозувати, яким буде їх рівень і як швидко вони будуть врегульовані.

Наголошуємо на тому, що перевезення вантажів на умовах Конвенції МДП після 01.10.2022 має здійснюватись без будь-яких змін, так як Конвенція про процедуру спільного транзиту тільки надасть нові можливості для національного бізнесу і обидві конвенції будуть працювати на рівних умовах.

У будь-якому випадку, запевняємо, що кожне міжнародне перевезення за процедурою МДП продовжуватиме супроводжуватись АсМАП України а, у разі виникнення непорозумінь чи можливих перешкод у здійсненні перевезень за процедурою МДП у зв'язку з нововведеннями, просимо негайно інформувати Департамент супроводження Конвекції МДП для оперативного вирішення проблемних питань.

Департамент супроводження Конвенції МДП.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis