Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Оскарження постанов про порушення ПДР. Проект позову.
 

Відповідно до ч.1. ст. 14-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі – КупАП) адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі …. несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Якщо на Вашу адресу як фізичної особи, а не на адресу юридичної особи, де Ви є керівником надійшла відповідна постанова про накладення штрафу, Ви маєте право її оскаржити.

Порядок та строки оскарження постанови

Пунктом 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП України встановлено, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі може бути оскаржена до вищестоящого органу (вищестоящої посадової особи) або до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (надалі – КАСУ), з особливостями, встановленими КУпАП.

Тобто, постанова може бути оскаржена або в адміністративному або судовому порядку, при цьому перебіг строків сплати штрафу зупиняється до розгляду скарги.

Скарга подається особою в орган (посадовій особі), який виніс постанову по справі про адміністративне правопорушення, якщо інше не встановлено законодавством України. Скарга, що надійшла, протягом трьох діб надсилається разом із справою органу (посадовій особі), правомочному її розглядати.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису) може бути подано протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили.

Згідно ч. 2 ст. 291 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або під час її виконання у випадках, передбачених ч. 1 ст. 300-1 КУпАП.

У разі пропуску строку на оскарження з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Законодавство не встановлює чіткого переліку поважних причин, тому у разі його пропуску, необхідно подавати або окреме клопотання про поновлення строків на оскарження або просити у скарзі чи позові поновити строк з зазначенням причин його пропуску, обґрунтуванням поважності пропуску строку та додаванням відповідних доказів. В кожному конкретному випадку вищестоящий орган чи суд буде вирішувати чи є зазначена Вами причина пропуску строку поважною.

Надаємо Вам проект позову, який Ви можете використати для оскарження такої постанови та рекомендації щодо його підготовки, оформлення та подання.

Форма та зміст позову

Вимоги до форми та змісту позовної заяви містяться в ст. ст. 161,162 КАСУ.

Найменування суду, його адресу, засоби зв’язку та іншу корисну інформацію про його діяльність Ви можете дізнатися на веб-порталі «Судова влада України» у розділі «Пошук суду».

Копії документів, що додаються до позову повинні бути належним чином засвідчені.

Порядок засвідчення копій документів визначений п.п. 5.26, 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003р. № 55.

Згідно цього нормативно-правового акту, відмітка про засвідчення копії документа складається:

-зі слів «Згідно з оригіналом»;

-назви посади;

-особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища;

-дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису.

Підпис відповідальної особи засвідчують на документі відбитком печатки організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ.

За вищевказаним способом засвідчуватись повинна кожна сторінка документа.

Згідно судової практики, учасники судового процесу не завжди дотримуються вимог щодо засвідчення копій документів належним чином, що створює ризики залишення судом без розгляду позовів / заяв або взагалі скасування судових рішень при наступному їх оскарженні.

Судовий збір

За подання позову справляється судовий збір у розмірі, встановленому законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».

Відповідно до ст. 4 зазначеного Закону cудовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб визначений у Законі України Про державний бюджет України на відповідний рік.

Розмір судового збору та платіжні реквізити для його перерахування Ви можете дізнатися на веб-порталі «Судова влада України» у розділі «Судовий збір» або безпосередньо на сайті відповідного господарського суду у розділі «Судовий збір», де передбачено автоматичне розрахування судового збору, формування квитанції а також можлива оплата судового збору онлайн.

Для зручності розрахунку розміру судового збору, автоматичного оформлення платіжного документу для його оплати та можливості оплати судового збору онлайн, радимо користуватися сервісом «Судовий збір», що міститься на офіційних веб-сайтах судів України, а також на порталі «Судова влада України»

Направлення / подача позову

Заяву до суду можна направити поштою цінним листом з описом і зберігати один примірник опису та фіскальний чек як докази відправлення заяви. Також заяву можна подати власноруч через канцелярію суду у робочий час. Для цього необхідно мати копію заяви, на якій працівник суду поставить штамп із датою одержання та реєстраційним номером.

Представництво в суді

Звертаємо увагу на те, що з 01.01.2019р. представниками у судах можуть бути лише адвокати.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 55, ч.1. ст. 57, ч.4 ст. 59 КАСУ, третя особа, а також особа, якій законом надано право звернутися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника; юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту , положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника; представником у суді може бути адвокат або законний представник; повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Крім цього, КАСУ містить винятки щодо представництва в суді:

- у трудових спорах;

- спорах щодо захисту соціальних прав (право на отримання пенсій та соціальних виплат, житло, охорону здоров’я, медичну допомогу, відпочинок, тощо).

- щодо виборів та референдумів;

- у малозначних спорах;

- стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Малозначними справами є:

- справи, в яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У випадку виникнення питань під час підготовки та направлення заяви до адміністративного суду радимо звертатись до юридичного відділу АсМАП України: тел.: (044) 201-54-70; (044) 201-54-33.

05.07.2021р.

Юридичний відділ

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis