Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 15 квітня 2021 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
14.04.2021 Щодо отримання відповіді від ДСБТ стосовно процедури фіксування фактів повернення іноземних д...    
13.04.2021 Німеччина. Датчики навантаження на вісь для велико вагового та негабаритного транспорту...    
13.04.2021 Щодо закінчення дозволів Угорщини (двосторонній Євро-3 ДЗ) квоти першого півріччя 2021 року!<...    
12.04.2021 Білорусь - Литва. Пункти пропуску...    
12.04.2021 Щодо проведення засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, облік...    
09.04.2021  Німеччіна
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевез...
    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.
 

Шановні учасники Асоціації!

У зв’язку з не контрольованим збільшенням черг транспортних засобів в пунктах пропуску «Ягодин» та «Краківець», що призвело до ускладнення ситуації та напруженості серед учасників міжнародних перевезень, в останній декаді липня ц.р. працівниками секретаріату АсМАП України здійснювався моніторинг процедури перетину кордону в сервісних зонах пунктів пропуску. Метою цих заходів було визначення причин різкого сповільнення руху вантажних транспортних засобів.

За результатами вивчення цього питання в п/п «Ягодин» зроблено висновок, що в значній мірі на збільшення черг впливає неузгодженість дій представників прикордонної служби та національної поліції. Відсутність цієї координації дозволяє окремим перевізникам здійснювати позачерговий заїзд до пунктів пропуску. При цьому рух в напрямку пункту пропуску відбувається в нічний час по зустрічній смузі при невтручанні представників національної поліції, або прикордонної служби. Звичайно, такі протиправні дії не можливі без корупційної участі представників зазначених державних органів, які повинні контролювати та координувати процес проходження транспортних засобів до пункту пропуску.

Незважаючи на те, що вже минуло більше трьох років з дати набрання чинності «Інструкції про порядок взаємодії між посадовими особами підрозділів державної прикордонної служби України та територіальних органів Національної поліції України у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в місцях значного скупчення транспортних засобів перед пунктами пропуску через державний кордон України», затвердженої наказом МВС України №128 від 16.02.2017 року, застосування його на практиці практично не здійснюється. Як підтверджує практика, не виконання цього Порядку неодноразово призводило до конфліктних ситуацій в сервісній зоні перед пунктом пропуску.

З цього приводу ми неодноразово звертались до керівництва Директорату безпеки державного кордону та міграційних процесів МВС України, Національної поліції України та надавали свої пропозиції для врегулювання ситуації, однак, як показав останній моніторинг, на практиці це не виконувалось, а ситуація тільки ускладнювалась.

Покладаючи великі надії на рішення Президента України та його наміри забезпечити безперешкодний та швидкий перетин кордону вантажними транспортними засобами, що перевозять товари в міжнародному сполученні, які він озвучив під час робочої поїздки до Волинської області 9 липня ц.р., ми своїм листом від 28.07.2020 року №1/11-1/534п підтвердили готовність АсМАП України прийняти участь в необхідних заходах та надати всю можливу допомогу у вирішенні цього вкрай важливого питання.

В своєму зверненні до Міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б. від 30.07.2020 року № 1/11/542п. ми також наголосили на необхідності невідкладних заходів з боку представників МВС для наведення порядку перед пунктами пропуску, зокрема – впорядкування черговості заїзду транспортних засобів в пункт пропуску відповідно до вимог Наказу МВС №128 від 16.02.2017 р.

Враховуючи важливість порушених Асоціацією питань з точки зору економічної безпеки Держави, 05.08.2020 року були направлені відповідні звернення до Голів Комітетів Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а також з питань транспорту та інфраструктури з вимогою розглянути ситуацію, що склалась на сьогодні в пунктах пропуску, в форматі засідання Комітетів. Крім цього, ми звернулись до Народного депутата України від місцевого мажоритарного округу з проханням закликати органи місцевого самоврядування до активізації діяльності направленої на забезпечення цивілізованого перетину кордону.

За останньою інформацією, вчора 05.08.2020 року, за ініціативи української сторони в пунктах пропуску «Краківець» та «Ягодин» відбулись українсько-польські робочі зустрічі представників митних та прикордонних адміністрацій наших країн на яких обговорювались питання підвищення пропускної спроможності цих пунктів пропуску та спільні заходи для зменшення черг, а також прискорення перетину кордону.

Необхідно відзначити, що в результаті вжитих заходів ситуацію в пункті пропуску «Ягодин», в цілому, вдалось покращити. На сьогодні, на під’їзді до пункту пропуску (кільцева розв’язка), відповідно до вимог Наказу №128 від 16.02.2017 року прикордонним нарядом водієві автотранспортного засобу, який рухається по загальній смузі руху, видається контрольний талон. У контрольному талоні проставляється порядковий номер, дата та час видачі, номерний знак транспортного засобу. До кільцевої розв’язки транспортні засоби рухаються в загальній смузі, а після розв’язки транспортні засоби розділяються на дві окремі черги, а саме – тих, що рухаються на загальних підставах та, окремо з вантажами, митне оформлення яких здійснюється в першочерговому порядку, відповідно до вимог ст.360 Митного Кодексу України (небезпечні, швидкопсувні, живі тварини, ті, що переміщуються на умовах Конвенції МДП, тощо). Дотримання зазначеної черговості контролюється нарядом патрульної поліції.

Згідно останніх даних моніторингу, загальний час перебування в черзі транспортного засобу, до в’їзду в пункт пропуску скоротився до 18 годин.

На 10 годину 06.08 2020 року загальна черга транспортних засобів, яка перебувала в сервісній зоні пункту пропуску «Ягодин» становила 320 каміонів.

Департамент супроводження Конвенції МДП.

Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis