Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
До уваги учасників Акції протесту!
 

Шановні, колеги учасники Акції протесту!

Акція протесту спрямована на подолання кризи в галузі, забезпечення права на працю та стабільну роботу.

Для цього вбачаємо такі першочергові дії:

1.Для створення рівних умов отримання дозволів, незалежно від кількості транспортних засобів у компанії:

1.1. Видавати не більше двох дозволів «дефіцитних» країн на місяць у розрахунку на один транспортний засіб, в першу чергу, Республіки Польща. Таке рішення узгоджене Робочою групою міжнародних перевізників, яка проводила засідання 27.01.2020 року у МІУ. Протокол Робочої групи до сьогодні не оформлений;

1.2. Для оформлення дозволів на завантажені транспортні засоби (якщо це передбачене встановленими обмеженнями) працівникам ПВД проводити звірку з митною базою на рахунок наявності митних декларацій, та внесення її номеру до бази видачі дозволів. Це унеможливить зловживання з надання недостовірних документів на вантаж під час оформлення дозволів;

1.3. Надати можливість перевізникам здавати використані дозволи, крім ПВД, у територіальних відділах ДСБТ – обіцяно керівництвом ДСБТ на зустрічі міністра з міжнародними перевізниками 24.01.2020 року та 27.01. 2020 року на засіданні робочої групи перевізників у МІУ;

1.4. Забезпечити аналіз інформації про факт перетину кордону транспортними засобами компанії на підставі виданих дозволів, яку отримує Укртрансбезпека на підставі «Угоди про міжвідомче та інформаційне співробітництво між Міністерством доходів і зборів України та Міністерством інфраструктури України» підписаної в січні 2014 року;

1.5. Забезпечити передачу на ПВД не дефіцитних дозволів у достатній кількості.

2. Негайно скасувати не правове електронне бронювання всіх видів дозволів на перевезення вантажів територією іноземних держав
Терміново забезпечити громадський контроль використання та повернення дозволів.

Процедура бронювання не передбачена Порядком видачі дозволів (наказ №757 не містить такої норми). Процедура не підготовлена, має багато недоліків, що призводять до збоїв системи. Факти неодноразово передавались керівництву ДСБТ для усунення, багато з яких не виправлені до цього часу.

Головне – електронне бронювання не вирішує проблему дефіциту дозволів, навпаки - створило ще більший ажіотажний попит. Приклад – 60 % місячної квоти дозволів Румунії, переданої на лютий, заброньовано протягом декількох годин 1 лютого, березнева – так само протягом декількох годин 6 лютого. Бронювання перетворилося у змагання за те, кому першому вдасться натиснути кнопку і не має нічого спільного з можливістю бізнесу планувати свою роботу та виконувати укладені контракти.

Відсутній аналіз кількості заброньованих дозволів, які повернуті протягом 15 днів – непродумано встановлений термін, який за рішенням Комісії наразі зменшений до 7 діб. Не встановлена відповідальність перевізників у випадку не звернення за заброньованими дозволами, чому і наголошується Страйковим комітетом на необхідності термінового прийняття змін до наказу №757.

Не ведеться аналіз перетину кордону транспортними засобами компаній, які отримали «дефіцитні» дозволи у січні поточного року, на основі наданих Держмитслужбою даних. На запит Асоціації до ДСБТ про отримання, зокрема, дозволів Румунії, в черговий раз маємо відповідь, що з цього питання необхідно звертатись до митниці, яка, до речі, кожні 15 хвилин надає таку інформацію ДСБТ.

На засіданні Робочої групи міжнародних перевізників 27.01.2020 року у МІУ обговорювалася проблема бронювання та узгоджено рішення рекомендувати МІУ та ДСБТ проводити подальше тестування електронного бронювання на прикладі універсальних дозволів Республіки Польща. До завершення такого тестування та правового врегулювання процедура бронювання має бути скасована.

Подальші дії:

1. Забезпечити унормування попереднього розподілу «дефіцитних» дозволів Збільшити до 70 % представництво галузевої громадськості у Комісії з розподілу дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень.

1.1. Протягом місяця прийняти зміни до наказу Мінтрансу №757, яким встановлено порядок видачі дозволів – Директором департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень на засіданні Ради АсМАП України 17.12.2019 року було обіцяно передати цей наказ на державну реєстрацію до Мінюсту до кінця минулого року. Міністром інфраструктури паном Криклієм на зустрічі з Президентом Асоціації 29.12. 2019 року запевнялося про прийняття цього наказу протягом січня 2020 року. У проекті наказу передбачено скасування норми про необхідність повернення дозволу протягом 90 днів з моменту його отримання. Таке рішення підтримане Робочою групою міжнародних перевізників, яка проводила засідання 27.01.2020 року у МІУ;

1.2. Після прийняття наказу, яким передбачено унормувати розподіл «дефіцитних» дозволів серед перевізників, розробити механізм та розпочати практичну його реалізацію з розподілу італійських, австрійських, румунських, угорських (без сплати податку), турецьких (порожніх) та фінських дозволів (в/з третіх країн). На цих ринках тривалий час працює не така велика кількість перевізників, як скажімо, на польському. Це дасть змогу перевізникам планувати свою роботу протягом року та мати дозвіл до завантаження ТЗ.

- Передбачити резерв 5% дозволів для нових учасників ринку.

2. Провести переговори з Урядами іноземних країн щодо збільшення квоти дефіцитних дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень.

З огляду на найбільш критичну ситуацію з дозволами Румунії (крім, звичайно, Польщі) терміново ініціювати проведення засідання Змішаної комісії з румунською стороною. Квота дозволів цієї країни є незмінною впродовж багатьох років. Додаткова передача протягом року певної кількості дозволів не дає змогу ритмічної роботи не тільки до Румунії, а і транзитом її територією.
Останнє засідання Змішаної комісії відбулося у серпні 2014 року.

Також є нагальна необхідність у проведенні переговорів з Австрією, Угорщиною та цілим рядом інших країн. На початку року пропозиції з цього питання направлені МІУ.

Активізувати роботу з Європейськими структурами щодо порушення Республікою Польща статті 136 Угоди між Україною та ЄС, згідно якої сторони не повинні застосовувати умови взаємного доступу на ринок більш обмежувальні у порівнянні з ситуацією, яка склалася на час вступу в силу Угоди про Асоціацію – зменшення Республікою Польща кількості дозволів з 200 до 160 тисяч.

3. Забезпечити вирішення питання з великими чергами на західному кордоні на виїзді з України (особливо в пунктах пропуску Ягодин, Краковець, Рава-Руська) на державному рівні та запровадити спільний митний та прикордонний контроль з службами суміжних країн.
Забезпечити реконструкцію діючих та будівництво нових міжнародних автомобільних пунктів пропуску:

- на кордоні з Польщею: відкрити новий пункт пропуску для руху вантажних автомобілів «Амбуків - Грудек», забезпечити збільшення пропускної спроможності пункту пропуску «Ягодин - Дорогуськ» шляхом реконструкці;

- на кордоні з Угорщиною: забезпечити збільшення пропускної спроможності пункту пропуску «Чоп – Захонь» шляхом реконструкції;

- на кордоні з Румунією: забезпечити підвищення пропускної спроможності пункту пропуску «Порубне - Сірет» (в т.ч. і румунською стороною);

- на кордоні з Словаччиною: побудувати новий, повноцінний міжнародний автомобільний пункт пропуску.

4. Прийняти Постанову Уряду «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306» в частині гармонізації національного законодавства із законодавством Європейського союзу.

Угодою про асоціацією між Україною та Європейським союзом передбачено імплементацію в повному обсязі Директиви Ради 96/53 ЄС, якою визначено встановлення навантажень на вісі (здвоєні та строєні) для більш поширених типів транспортних засобів, які також використовують українські міжнародні автоперевізники, на рівні 18 т та 24 т відповідно. Передбачені терміни введення цих норм вже давно сплили.

Асоціація протягом багатьох років порушує питання щодо приведення національних габаритно-вагових параметрів до вимог Директиви Ради 96/53/ЄС, оскільки при максимально встановленій допустимій загальній масі 40 тонн навантаження на строєні осі складає лише 22 тонни замість 24 тонн.

5. Встановити відповідальність вантажовідправника за перевантаження транспортного засобу.

На сьогодні така відповідальність покладена лише на перевізника у вигляді штрафів та підвищеної плати за проїзд дорогами великовагового транспортного засобу (аж до п»ятикратного розміру).

У Верховній Раді минулого скликання була спроба врегулювати це питання – законопроект №6644 «Про внесення змін до Закону «про автомобільний транспорт» щодо дотримання учасниками ринку вантажних перевезень норм законодавства в частині вагових та габаритних параметрів», однак він не був прийнятий і, відповідно, знятий з розгляду.

6. Щодо уникнення повторних зважувань транспортних засобів.

Законодавством на ДСБТ покладено габаритно – ваговий контроль транспортних засобів на дорогах України, в пунктах пропуску – на митні органи.

Необхідно узгодити дію цих двох органів, визнавати результати зважування, які відповідно до нормативних актів мають бути оформлені відповідними довідками, дійсними протягом усього маршруту руху. Це унеможливить безпідставне повторне зважування.

7. Забезпечити можливість отримати дозволу на перевезення вантажів з перевищенням габаритно-вагових параметрів за одну добу.

8. Активізувати роботу щодо перегляду термінів проведення періодичних медичних оглядів водіїв транспортних засобів з урахуванням Європейського досвіду (з 1 до 5 років).

9. Терміново вирішити впровадження положень Хартії Якості ЄКМТ, в першу чергу проведення акредитації навчальних центрів та прийняття правил організації системи початкового та періодичного підвищення кваліфікації водіїв.

10. Забезпечити дієвий контроль Державною службою України з безпеки на транспорті за дотриманням вимог національного законодавства іноземними перевізниками при виконанні міжнародних автомобільних перевезень.

11. Запровадити європейські умови допуску до ринку міжнародних перевезень, що передбачено Регламентом ЄС 1071 (добропорядність, фінансові спроможність, професійна компетентність).

Пропонуємо: Прискорити прийняття проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність з актами Європейського Союзу».

12. Запровадити проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів відповідно до досвіду країн-членів ЄС.

Пропонуємо: Забезпечити прийняття змін до постанови Кабінету міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 “Про затвердження Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, технічного опису та зразка протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу” (використання ISO 17020).

13. Забезпечити водіїв належним чином облаштованими паркувальними майданчиками для транспортних засобів, в першу чергу на міжнародних та національних транспортних мережах.

Пропонуємо: Розробити та прийняти «Програму будівництва та облаштування стоянок для вантажних транспортних засобів на 2020-2025 роки».

Закликаю усіх перевізників активно включитися до справи захисту своїх конституційних прав на працю. Запрошую 12 лютого поточного року о 9:30 взяти участь у мітингу біля Будинку Уряду.

Л.Костюченко, Президент АсМАП України

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis