Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Підсумки XІX Міжнародної конференції «Міжнародні автомобільні перевезення - проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку»
 

4 – 5 вересня 2019 року в Одесі відбулася XIХ Міжнародна конференція «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку». Міжнародні конференції з проблемних питань автомобільного транспорту, які проводить Асоціація міжнародних автоперевізників України спільно з Міжнародним союзом автомобільного транспорту, стали вже традиційним, одним із головних заходів для автотранспортної спільноти Європи і Азії.

Про високий міжнародний статус заходу свідчить той факт, що в її роботі взяли участь Президент Всесвітньої організації автомобільного транспорту (IRU) Кристіан Лабро, Генеральний Секретар IRU Умберто де Претто, керівництво постійного представництва МСАТ в Євразії, міжнародного Секретаріату Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), Організації за демократію та економічний розвиток (GUAM), BSEC-URTA, керівники та представники Асоціацій міжнародних автоперевізників з Білорусі, Болгарії, Вірменії, Грузії, Киргизстану, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини, Туркменістану, Естонії.

Активну участь в роботі Конференції взяли представники Міністерства інфраструктури України, Державної митної служби України, Державної прикордонної служби України, Федерації роботодавців транспорту (ФРТУ), Транспортної Академії України, Українського Транспортного Союзу, транспортних операторів, світових виробників автомобільної техніки, наукових і комерційних організацій, пов’язаних з транспортно-логістичним комплексом автоперевезень.

Програмою Конференції було передбачено роботу в чотирьох сесіях, на яких учасники мали змогу обговорити найбільш актуальні питання розвитку автомобільного транспорту, виклики сьогодення, що стоять на заваді сталого розвитку галузі та що потрібно зробити для розвитку економіки держав і тісно пов’язаних з цим міжнародних автомобільних перевезень.

Так, засідання першої сесії було присвячено тенденціям розвитку євразійських автотранспортних зв’язків.

Незважаючи на зростаючу економічну невизначеність в світовій торгівлі, за прогнозами Світової Організації Торгівлі (СОТ) в найближчі роки зростання поставок товарів збільшиться до 3%. Тому необхідно розуміти, яким чином будуть розвиватися економіка та відповідно транспортна складова процесу поставок товарів.

У своєму виступі керівник відділу промислової економіки Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Людмила Дейнеко зупинилась на експортно-імпортних орієнтирах в міжнародній торгівлі України. Не менш корисним для перевізників стало повідомлення Голови Комітету по зв’язках IRU з країнами Євразії, Голови Туркменської асоціації міжнародних автоперевізників (THADA) Бекмурата Еєбердиєва стосовно ключових трендів на ринку міжнародних автоперевезень у євразійському регіоні.

Сьогодні євразійські маршрути проходять територіями країн, які активно працюють за системою МДП, тому питання практичного застосування процедури МДП під час перевезень до Китаю актуальне для багатьох перевізників. Саме цій темі присвятив свій виступ регіональний менеджер з взаємодії з митними органами Постійного представництва IRU в Євразії В’ячеслав Вікентьєв.

Друга сесія Конференції була присвячена темі реалізації транспортних ініціатив та існуючим проблемам. Зокрема, йшлося про запровадження електронних технологій у транспортно-логістичних операціях під час здійснення міжнародних вантажних перевезень, цифровізації процедури МДП, переваг процедури МДП під час інтермодальних перевезень з використанням субпідряду, цифрової трансформації на ринку транспортних послуг.

Також учасники Конференції розглянули питання розвитку інтермодальних перевезень у Чорноморському регіоні та перспективі розвитку ринку паромних переправ на Чорному морі.

Велику зацікавленість учасників форуму викликала третя сесія Конференції під промовистою назвою «Свобода пересування товарів. Основні проблеми для міжнародного автомобільного транспорту». Це і не дивно, адже мова йшла про черги на кордонах, дозвільні проблеми, лібералізацію перевезень, створення рівних конкурентних умов на ринку міжнародних автоперевезень.

Гармонізації процедур під час перетину кордонів та розбудови інфраструктури пунктів пропуску присвятив свій виступ виконуючий обов’язки директора Департаменту організації митного контролю ДФС України Анатолій Сербайло.

Проблемні питання дозволів та бачення Міністерства інфраструктури шляхів їх вирішення озвучив Віктор Довгань, заступник міністра. Зокрема, він зазначив, що за останній час було здійснено прорив з лібералізації вантажних перевезень з такими країнами, як Швейцарія, Великобританія, Туреччина, Молдова, Білорусь. Була роз`яснена ситуація з дозволами Республіки Польща. А саме, що Міністерством інфраструктури ініційовано двосторонню зустріч з Міністром Польщі та засідання українсько-польської Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень. Паралельно ведеться серйозна робота з Європейською Комісією, щоб вони зі свого боку дали свій експертний висновок щодо правомірності дій Польщі. Також є ідея провести тристоронню зустріч Україна-Польща-ЕС.

Заступник Міністра наголосив на пріоритетності втілення Програми уряду «Держава в смартфоні», після реалізації якої, у перевізників не буде проблем, як мінімум, в частині дозвільної системи.

Після його виступу відбулося жваве обговорення за участю керівника БАМАП Миколи Борового, президента ZMPD Яна Бучика та інших учасників конференції. В результаті дискусії проект Резолюції конференції було доповнено наступним пунктом «сприяти створенню умов для реалізації потенціалу транспортного ринку і зовнішньої торгівлі своїх країн за допомогою підвищення обізнаності міністерств транспорту і відомств, відповідальних за регулювання автотранспортної діяльності, про приклади найкращої практики щодо спрощення міжнародних автомобільних перевезень та переходу на бездозвільний принцип їх виконання».

Дозвільним системам та перспективам розвитку систем квот багатосторонніх дозволів було присвячено виступ представника ОЧЕС Євгена Козія.

Четверту сесію Конференції було присвячено викликам на шляху сталого розвитку галузі міжнародних автоперевезень, на якій було розглянуто питання нових підходів з підвищення конкурентоздатності міжнародного автомобільного транспорту, застосування смарт-тахографів, наростаючому дефіциту кадрів професійних водіїв, безпеці та збереженню вантажів під час автомобільних перевезень, цифровізації автомобільного бізнесу та інші актуальні питання діяльності галузі.

На завершення Конференції Генеральний секретар IRU Умберто де Претто узагальнив основні висновки конференції. За її результатами учасниками було прийнято Резолюцію.

В рамках Конференції відбулась робоча зустріч керівництва IRU, представників перевізників на чолі з Президентом АсМАП України Леонідом Костюченком з Головою Державної митної служби України (ДМСУ) Максимом Нефьодовим.

На початку зустрічі Голова ДМСУ окреслив першочергові завдання митниці. Зокрема, досягнення балансу між функціями митних органів, цифровізації митних процедур. Один з головних пріоритетів – міжнародна діяльність (найближчим часом буде призначено заступника голови відомства з питань міжнародної діяльності ДМСУ). В зв’язку з цим Максим Нефьодов звернувся до Президента АсМАП України з пропозицією про допомогу Асоціації, як представника України в міжнародних органах, зокрема, IRU.

Також Голова ДМСУ повідомив про те, що велику увагу планується приділити обміну інформації між митницями суміжних з Україною держав. Втім, головний пріоритет – робота на результат.

У своєму виступі Генеральний секретар IRU Умберто до Претто наголосив, що цифровізація це не питання майбутнього, а нагальна потребі сьогодення. Також пан де Претто зупинився на негативних наслідках для міжнародної торгівлі простоїв автотранспорту під час перетину кордонів та запевнив, що IRU готовий долучитися до вирішення цієї проблеми, надавши будь-яку інформацію для аналізу ризиків.

Відбувся конструктивний діалог з актуальних питань взаємодії митниці з перевізниками, в результаті якого учасники зустрічі домовились про спільну роботу.

Також в рамках Конференції відбулось засідання Круглого столу «Актуальні питання функціонування пункту пропуску Орлівка (Україна) – Ісакча (Румунія)» учасники якого окреслили першочергові кроки, пов’язані із запуском паромної переправи між цими країнами. Зокрема, порядок здійснення митних процедур у пункті пропуску «Орлівка», взаємодію між митними органами, пропускну можливість комплексу та інше.

Було наголошено, що запуск цього комплексу – це приклад приватно-державного партнерства, який в подальшому планується розвивати, як транспортно-логістичний хаб.

Представниками компетентних органів були дані вичерпні відповіді на питання перевізників та повідомлено, що перший тестовий рейс паромної переправи заплановано вже на 23 вересня 2019 року.

В ході роботи Конференції відбулось урочисте нагородження переможців конкурсу «Кращий міжнародний автоперевізник Євразії». Відповідно до Положення про конкурс та оцінкою представлених транспортними організаціями документів журі прийняло рішення визначити переможцями конкурсу «Кращий міжнародний автоперевізник Євразії - 2019»:

- в першій підгрупі (від 1 до 10 одиниць автотранспортних засобів) - ТОВ «Трансконсалт Брест» (Білорусь);

- у другій підгрупі (від 11 до 50 одиниць автотранспортних засобів) - ТОВ «Ліга Транс» (Росія) і ТзОВ «Ільзат Транс» (Киргизстан);

- в третій підгрупі (понад 50 одиниць автотранспортних засобів) - ТОВ «Транс-Логістик» (Україна).

Організатори XІX Міжнародної конференції «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення та перспективи розвитку» висловлюють щиру вдячність всім, хто взяв участь в роботі Конференції та висловлюють сподівання, що професійні, конструктивні дискусії на форумі принесуть свої позитивні результати. А час, проведений в гостинному місті Одеса, став корисним і таким, що надовго запам'ятається всім її учасникам.

Презентации докладчиков XІX Международная конференция «Международные автомобильные перевозки – проблемы, пути их решения и перспективы развития»

РЕЗОЛЮЦИЯ XIX Международной конференции «Международные автомобильные перевозки – проблемы, пути их решения и перспективы развития»

RESOLUTION of the 19th International Conference “International Road Transport: Problems, Solutions, Prospects”

 

 

 

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis