Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Конференція учасників АсМАП України
(фоторепортаж)
 

6 червня 2019 року в Києві відбулась звітна Конференція учасників АсМАП України, в якій взяли участь делегати з регіонів, представники законодавчої та виконавчої влади, профільного Міністерства, Державної служби безпеки на транспорті, Державної фіскальної служби України, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, галузевої науки, Федерації роботодавців на транспорті та профспілок.

У своєму звіті про роботу Ради та Президента АсМАП України за підсумками роботи у 2018 році Леонід Костюченко акцентував увагу делегатів на ключових аспектах діяльності Асоціації у вирішенні проблемних питань галузі міжнародних автоперевезень.

В минулому році, на жаль, позитивних змін у роботі перевізників в цілому не відбулося. До багатьох проблем, які заважають сталому розвитку галузі, додалися й інші. Найбільш важливі, це:

  • великі черги на кордонах з країнами ЄС;
  • недостатня кількість дозволів ряду країн, в першу чергу країн транзиту: Польщі, Румунії та Угорщини без оплати дорожніх зборів;
  • масовий відтік водіїв у країни ЄС;
  • заборона транзиту переважної більшості товарів територією Росії.

Втім, найбільше хвилюють перевізників дозвільні питання: дефіцит дозволів та непрозорий механізм їх розподілу, що сприяє корупційним проявам у галузі.

Незважаючи на той факт, що у 2018 році Міністерством інфраструктури України проведено рекордну кількість (а саме 14) засідань Змішаних комісій з питань міжнародних автомобільних перевезень з 13 країнами, в яких брали участь і представники Асоціації, на ринку міжнародних перевезень спостерігається дефіцит цих документів. В результаті агресивної політики Росії (заборона транзиту товарів українських виробників до країн Середньої Азії, зменшення товарообігу між нашими країнами), значну частину перевезень було переорієнтовано до країн Євросоюзу.

Разом з тим, протекціоністська політика урядів деяких держав ЄС щодо національних перевізників (котрі є важливими для вітчизняних автоперевізників, як транзитні країни), обмежує діяльність українських транспортних компаній на європейському ринку міжнародних автоперевезень. Внаслідок цього страждає економіка не лише нашої країни. Так, за оцінками економістів торгово-промислової палати Німеччини втрати української економіки у період відсутності польських дозволів лише у листопаді – грудні 2018 року склали 100 мільйонів євро, європейської – 253 мільйонів євро.

Напередодні Конференції відбулась непроста зустріч з представниками польської асоціації міжнародних перевізників ZMPD. Українською стороною наводились усі можливі аргументи, включаючи втрати економіки обох країн. На жаль, позитивних сигналів отримано не було. В черговий раз в АсМАП України переконалися у двох речах: перше – це питання може бути розв’язане виключно на високому політичному рівні. Тому Асоціацією підготовлено звернення до Президента України із закликом докласти максимальних зусиль із вирішення цієї непростої для вітчизняних перевізників ситуації.

І друге: конче потрібно наводити порядок з раціональним використанням дозволів. Тому розуміючи усі ризики, Асоціація наполягає на передачі функції з видачі дозволів до професійного/громадського об’єднання.

Не можна обійти увагою й одну із головних проблем – це масовий відтік водіїв. Як відмічає Федерація роботодавців України, обсяги трудової міграції набули нечуваних масштабів – кожної хвилини Україну залишають двоє осіб. На жаль, це найбільш кваліфіковані, талановиті та працьовиті люди. І серед основних професій – фахівці ІТ, будівельники та водії. Тому Федерація роботодавців України, членами якої є АсМАП України, порушила проблему – зупинення масового відтоку робочої сили та зменшення обсягів трудової міграції – як одну із головних у своєму Маніфесті, який презентувала Уряду.

Кожен із керівників знає, що на відтік водіїв, перш за все, впливає ситуація на кордоні: кілометрові черги, простої по декілька діб.

Асоціація постійно займається цією проблемою: вносяться пропозиції стосовно підвищення пропускної спроможності існуючих пунктів пропуску та розбудови нових. Ці питання обговорюються керівництвом ДФС України з іноземними колегами на перемовинах. Направлялися звернення до Прем’єр-міністра України та Міністра внутрішніх справ стосовно вкрай напружених ситуацій, які час від часу виникають на під’їздах до пунктів пропуску державного кордону з країнами ЄС. Протягом року проводилися спільні наради представників МВС України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби та Асоціації міжнародних перевізників України з метою надання теоретичної та практичної допомоги для дієвого реагування та уникнення черг.

Заслухавши звіт Леоніда Костюченка про роботу Ради та Президента АсМАП України за 2018 рік, делегати Конференції взяли активну участь в обговоренні, за результатами якого робота Ради і Президента визнана задовільною.

В ході обговорення та дискусії перевізників з представниками центральних органів законодавчої та виконавчої влади було порушено низку проблемних питань, які потребують вжиття узгоджених заходів з їх врегулювання. Зокрема, це черги на кордонах, недостатня кількість дозвільних документів на здійснення перевезень територіями іноземних держав та відсутність прозорого механізму їх розподілу, наростаючий дефіцит кваліфікованих кадрів водіїв та ін..

Делегати Конференції затвердили звіт Ревізійної комісії про результати перевірки фінансово-господарської діяльності Асоціації у 2018 році. Відбувся розгляд та затвердження рішень Ради АсМАП України щодо прийняття в дійсні та виключення із учасників Асоціації.

Учасниками Конференції розглянуто та прийнято Заходи на 2019-2020 роки з вирішення проблемних питань у сфері міжнародних автомобільних перевезень та затверджене відповідне Рішення. Схвалено внесення змін та доповнень до внутрішніх нормативних документів Асоціації.

Додатково в ході Конференції секретаріату Асоціації надані доручення:

1.Підготувати звернення до Президента України, стосовно проблемних питань в галузі міжнародних автомобільних перевезень.

2.Підготувати звернення до Прем`єр-міністра України щодо безперешкодного заїзду вантажного автотранспорту в Одеський морський торговий порт.

А також опрацювати питання:

  • оформлення свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів;
  • отримання ліцензій на зберігання палива;
  • створення умов для ввезення вантажних автомобілів.

 

Напередодні Конференції на засіданні Ради Асоціації були підведені підсумки конкурсу «Кращий перевізник року АсМАП України за 2018 рік» та визначено підприємства переможці у кожній з підгруп:

які мають від 11 до 30 автомобілів:

- ПАТ «Автобаза №1», м. Київ

- ТОВ «Іва-Транс», м. Мукачево

які мають більше 30 автомобілів:

- ПАТ «КВК «Рапід», м. Київ

- ТОВ «ЗакарпатЄвроТранс», м. Мукачево

Переможцям конкурсу було вручено відповідні сертифікати та відзнаки.

За ініціативи Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Міжнародний союз автомобільного транспорту у 2010 році заснував «Відзнаку IRU для керівників вищої ланки автотранспортних підприємств». На виконання рішення Президентської виконавчої ради IRU було вручено відзнаки кращим керівникам галузі:

  • Григорію Завалко, директору ФОП «ЗАВАЛКО Г.М.»;
  • Олександру Гогулі, директору ТОВ «АГРОТЕП»;
  • Олегу Тараненко, Голові правління АТП 11263;
  • Олександру Заболотньому, директору ТОВ «Мультітранс»;
  • Наталії Волк, директору ТОВ «ЄВРОКЛУБ».

Почесною грамотою Федерації роботодавців України було нагороджено номінантів рейтингу «Лідери бізнесу в Україні: динаміка та відповідальність-2018»:

  • в номінації «За технологічність та інновації» ТОВ «Транс-Логістик» та ПАТ «АТП 11263», за впровадження технологічних рішень та інноваційних систем управління для ефективної і безперебійної діяльності сучасних транспортних мереж та забезпечення потреб у транспортних послугах відповідно до динаміки попиту на них;
  • в номінації «За екологічну відповідальність» ТОВ «Агротеп», за гармонізацію економічних інтересів підприємства з екологічними і соціальними інтересами суспільства, впровадження новітніх систем управління охороною навколишнього середовища та реалізацію комплексних заходів, спрямованих на підвищення рівня екологічної безпеки ;
  • в номінації «Попри кризу» ТОВ «ОСТВІНД Транспорт», за динамічних розвиток, вагомий вклад в економічне зростання країни, оновлення та модернізацію виробництва, технологічних процесів, а також збільшення обсягів виробництва, освоєння нової продукції та створення робочих місць
  • в номінації «За розвиток соціального підприємництва» ТОВ «Космос» за оптимальне поєднання традиційного підприємництва благодійності, використання інноваційних ідей, високу відповідальність за реалізацію соціальних проектів, створення нових робочих місць, сприяння сталим позитивним соціальним змінам;
  • в номінації «За розвиток трудового потенціалу» ПАТ «Автобаза №1», за створення економічних і соціальних умов для повноцінного відтворення та професійного й інтелектуального розвитку трудового потенціалу, його продуктивне використання, а також впровадження системи стимулів до продуктивної праці та реалізації соціальних гарантій;
  • Почесним знаком ФРУ «За заслуги» народжено генерального директора ПАТ «КВК «Рапід» Володимир Гриненка.

Заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Сергій Наєв вручив Президенту АсМАП України Леоніду Михайловичу Костюченку відзнаку Командувача об’єднаних сил «Козацький хрест» І ступеня за активну громадянську позицію та волонтерську діяльність, значний особистий внесок у підвищенні обороноздатності держави та надання матеріально-технічної допомоги особовому складу об’єднаних сил. Приймаючи нагороду, Леонід Михайлович наголосив, що це відзнака зусиль багатьох міжнародних автоперевізників – учасників АсМАП України, які допомагали і допомагають воїнам ЗСУ боронити нашу землю від іноземних окупантів.

Також подяку від командира ВЧ А1302 за надану волонтерську допомогу та значний внесок у справу технічного забезпечення частини було вручено Віктору Гаврилюку, ТОВ «Вілона» та Віталію Зосимчуку, експерту з питань прикордонного співробітництва АсМАП України.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis