Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
30.05.2025 При оформленні декларації Т1 вибирай АсМАП!    16.06.2025 Шановні перевізники для Ваших послуг TIR-паркінг АсМАП України!    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 1 липня 2025 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
27.06.2025 Щодо запровадження температурних обмежень...    
27.06.2025 Система в’їзду/виїзду ЄС (ЕЕS) зараз не працює...    
20.06.2025 Туреччина. Стосовно завірення довіреностей на керування АТЗ ...    
20.06.2025 Звернення Ради та Ревізійної комісії АсМАП України до учасників Асоціації...    
20.06.2025 Туреччина. Необхідні додаткові документи при першому в’їзді АТЗ або водія....    
12.06.2025 Щодо штрафів за порушення RMPD (gps- сигналу та технічних помилок). Заповнення гугл-форми.    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Нагадуємо, що з 1 січня 2019 року представниками у судах зможуть бути лише адвокати
 

Як Вам відомо, наразі в Україні триває судова реформа, яка покликана підвищити рівень ефективності правосуддя та забезпечити фізичним та юридичним особам дієвий захист прав та інтересів в суді.

Однією із важливіших складових судової реформи є впровадження адвокатської монополії на представництво в судах. Це означає що адвокати отримали виключне право представляти сторони в суді.

Представництво адвокатами захисту інтересів учасників судового провадження запроваджено Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» № 1401-VIII від 02.06.2016р., що набрав чинності 30.09.2016р.

Так, відповідно до ст. 1312 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Частиною 3 цієї статті встановлено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Згідно із Перехідними положеннями Конституції України запровадження представництва виключно адвокатами здійснювалось поетапно:

- з 1 січня 2017 р. у Верховному Суді та судах касаційної інстанції;

- з 1 січня 2018р. у судах апеляційної інстанції;

- 3 1 січня 2019р. у судах першої інстанції.

Процесуальні кодекси містять статтю «Правнича допомога», відповідно до якої представництво в суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога):

- Господарський процесуальний кодекс України (далі – ГПК України) – ст. 16;

- Цивільний процесуальний кодекс України (далі – ЦПК України) – ст. 15;

- Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) – ст. 16.

Також зазначені процесуальні кодекси містять параграф 2 глави 4 розділу 1 «Представники», яким встановлюються вимоги до представників, їх повноваження, документи, що підтверджують повноваження.

Відповідно до ч.1, 3 ст. 56, ч. 1 ст. 58, ч.4. ст. 60 ГПК України, ч.1, 3 ст. 58, ч.1. ст. 60, ч. 4 ст. 62 ЦПК України, ч. 1.3. ст. 55, ч.1. ст. 57, ч.4 ст. 59 КАС України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звернутися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (само представництво) та (або) через представника; юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту , положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника; представником у суді може бути адвокат або законний представник; повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Крім цього, ГПК України, ЦПК України та КАС України містять винятки щодо представництва в суді:

- у трудових спорах;

- спорах щодо захисту соціальних прав (право на отримання пенсій та соціальних виплат, житло, охорону здоров’я, медичну допомогу, відпочинок, тощо).

- щодо виборів та референдумів;

- у малозначних спорах;

- стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Малозначними справами є:

- справи, в яких ціна позову не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

- справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує 500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відтак, з 1 січня 2019р. представництво інтересів у судах всіх інстанцій, що спеціалізуються на розгляді господарських, цивільних та адміністративних справ здійснює:

-фізичної особи – адвокат;

-юридичної особи – адвокат або її керівник або член виконавчого органу, уповноважений діяти від імені юридичної особи відповідно до закону, статуту, положення.

Юридичний відділ

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Стратегічний партнер
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis