Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 25 липня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
23.07.2024 Запрошуємо на навчання керівників і менеджерів транспортних підприємств ...    
17.07.2024 Укртрансбезпека нагадує перевізникам про їх обов'язок контролювати термін перебування водіїв ...    
17.07.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Іршава...    
15.07.2024 Польща. Зміни в системі SENT з 1 січня 2025 року (доповнення до інформації від 26.04.2024 та ...    
12.07.2024 Роз’яснення для фінансових та бухгалтерських служб учасників Асоціації...    
11.07.2024 Ще раз про оновлену Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення автомобільним транспорт...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Зустріч з Міністром інфраструктури України
 

10 грудня 2018 року, в Міністерстві інфраструктури України відбулась розширена нарада Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна з членами Ради Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП) на чолі з президентом Асоціації Леонідом Костюченком. У заході також взяли участь директор Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Віктор Сасін, очільник «Укртрансбезпеки» Михайло Ноняк, керівники структурних підрозділів Міністерства.

Під час наради сторони обговорили підсумки спільної роботи Міністерства, «Укртрансбезпеки» та автомобільних перевізників у 2018 році та окреслили основні напрямки співробітництва на 2019 рік.

«Поточний рік дав чітко зрозуміти, що наші перевізники визначилися з напрямками роботи, і мені приємно констатувати, що перевізники обрали правильний напрямок, а саме, - роботу на європейському ринку. На жаль, адміністративний бар’єр у вигляді дозвільної системи є стримуючим фактором, але ми працюємо з Європейською Комісією, щоб наблизитися до лібералізації автомобільних перевезень», - наголосив Володимир Омелян.

Учасники наради констатували, що у 2018 році міністерством спільно з АсМАП України проведено ряд успішних засідань змішаних комісій з іноземними партнерами, результатом яких стало отримання додаткових квот дозволів Австрії, Франції, Білорусії, Латвії, Азербайджану, Словаччини, Чехії, Узбекистану, Нідерландів, Туреччини. Крім того, на звернення Мінінфраструктури України до ряду відповідних Міністерств транспорту іноземних країн з приводу збільшення річних квот дозволів цих країн також отримані додаткові квоти дозволів 9 країн. В результаті станом на кінець листопада є збільшення загальної річної квоти іноземних дозволів для українських перевізників на 2018 рік на 77609 штук.

Разом з тим, як наголосив у своєму виступі президент АсМАП України Леонід Костюченко, спостерігається значний дефіцит дозволів для виконання міжнародних автоперевезень, в першу чергу, країн транзиту: Польщі, Румунії, Угорщини. Через повне вичерпання квоти цих дозволів в останні місяці поточного року практично припинилися перевезення до понад 15 європейських країн.

«Проблема відсутності дозволів зачіпає інтереси не лише українських перевізників, які позбавляються роботи, а і стоїть на заваді забезпечення торговельно-економічних зв’язків України з іноземними державами, експорту українських товарів, надходженню іноземної валюти та підриває репутацію вітчизняного бізнесу в якості надійного ділового партнера. Природно, що така ситуація обмежує конкурентоспроможність українських перевізників» - підкреслив Леонід Костюченко.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян погодився з перевізниками, наголосивши, що ситуація з польськими дозволами залишається все ще складною: «Протягом року було докладено зусиль не лише з боку Мінінфраструктури, але й від Прем’єр-міністра та МЗС. Вже в четвер у Варшаві продовжимо діалог з метою вирішення ситуації за даним напрямком».

Однією із основних причин проблеми виникнення проблеми дефіциту, на думку учасників Асоціації, є численні порушення ДСБТ положень наказу Мінтрансу № 757.

Зокрема, основні види порушень, які мають місце при видачі дозволів: здійснюється «ручне розблокування» перевізників, яким припинена видача дозволів через своєчасне неповернення (90 днів) раніше отриманих дозволів;

видача одночасно двох і більше дозволів однієї країни та виду на один транспортний засіб і виведення цих дозволів на вторинний ринок; маніпулювання з «передачею» дозволів на ПВД; систематично не проводиться перевірка зданих за півріччя до ДСБТ дозволів.

Міністр інфраструктури наголосив, що зловживання із непрозорим виданням або продажем дозволів є неприпустимими: «Я добре знаю ситуацію, яка склалася, і вважаю її неприпустимою. Я прошу профільний департамент Міністерства разом із АсМАП опрацювати переведення послуги видачі дозволів в електронну площину. Ми маємо запровадити цей сервіс з 1 січня 2019 року. Електронний кабінет перевізника працює добре, він став однією з найуспішніших українських антикорупційних реформ, ми маємо повторити цей успішний досвід і в процесі видачі дозволів».

Також учасники наради обговорили питання реалізації положень Хартії якості ЄКМТ, зокрема, в частині видачі та визнання свідоцтв професійної компетентності водіїв, черги на кордонах інші питання підвищення конкурентоспроможності українських перевізників на ринку міжнародних автоперевезень.

В ході обговорення піднятих проблем, учасники наради дійшли згоди щодо об’єднання зусиль, спрямованих на вирішення поточних питань функціонування галузі, та необхідності реалізації першочергових заходів з визначенням конкретних виконавців і термінів їх виконання.

Більш детальну інформацію про розширену нараду в Мінінфраструктури України дивіться в телепрограмі «УкрАвтоКонтинент» 15 грудня 2018 р. та читайте в найближчому номері журналу «УкрАвтоКонтинент».

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis