Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
МЗС України констатує погіршення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні та дозволами
 

Шановні перевізники!

Відповідно до Заходів на 2018-2019 роки з вирішення проблемних питань у сфері міжнародних перевезень, затверджених Конференцією учасників АсМАП України з 31.05.2018 р., Асоціація постійно контролює ситуацію на державному кордоні, сприяє налагодженню ритмічної роботи та запровадженню прогресивних процедур митного контролю в пунктах пропуску, а також працює в частині удосконалення дозвільної системи.

У зв’язку з погіршенням ситуації з чергами на українсько – польському кордоні та критичною ситуацією з польськими дозволами АсМАП України звернулась до наступних органів влади: Президента України Порошенка П.А., Прем’єр міністра Гройсмана В.Б., Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Голови української частини Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва Кубіва С.І., Міністра закордонних справ України Клімкіна П.А., Міністра інфраструктури України Омеляна В.В., Голови Представництва Європейського Союзу в Україні Хюга Мінгареллі, Голови Ради Федерації роботодавців України Олійника Д.М.

Урядові структури вже реагують на цю проблему, проте її вирішення потребує комплексного підходу та в деякій мірі політичного впливу, зокрема, з боку Європейської Комісії.

Нижче доводимо до вашого відома заяву Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна щодо черг на кордоні з Польщею та польських дозволів, опубліковану Українською правдою.


Клімкін про черги на кордоні з Польщею: все гірше, ніж кілька років тому 1300

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін констатував погіршення ситуації з чергами на українсько-польському кордоні, заявивши, що проблема потребує "комплексного вирішення".

Про це він заявив у інтерв'ю "Укрінформу".

"Ця ситуація мене… фундаментально дратує. Я вважаю, що українці та поляки не мають проводити у цих чергах години, і дуже часто – по вісім-десять-дванадцять годин. Це впливає на життя і бізнес людей, які живуть і працюють в Україні та Польщі", - прокоментував міністр довжелезні черги на кордоні.

За його словами, кілька років тому "ситуація багато в чому була кращою". Сьогодні ж, із запровадженням безвізу та 1,5 млн українських трудових мігрантів у Польщі, вона погіршилась. "Зараз у нас є безвіз, є велика кількість українців, але ситуація на кордоні – дуже складна. В цьому винні також і ми. Польська сторона порушила питання, що, за її статистикою, 37% – це "євробляхи". Ми прекрасно розуміємо, що це проблема, яку ми не можемо поки вирішити. І це – наше завдання", - сказав Клімкін. Серед інших проблем міністр назвав довге очікування вантажівок, які експортують українську продукцію до ЄС.

"Що відбувається з вантажівками, з дозволами на вантажоперевезення? А в нас експорт до ЄС зростає! Ми почали експортувати до ЄС, і Польщі зокрема, фрукти й ягоди…Часто вантажівки з фруктами стоять на кордоні упродовж кількох днів, псуються", - сказав міністр.

"Усі ці питання ми дуже детально проговорили з польською стороною і наголосили: давайте їх комплексно вирішувати і дивитися далі. Де наші завдання – будемо працювати, там де ваші – працюйте, де потрібна Єврокомісія – залучаймо й її. Але залишати все, як на кордоні зараз, – це реальна ганьба", - резюмував Клімкін.

Департамент транспортної політики

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis