Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 18 червня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.06.2024 Щодо оприлюднення даних з використання ЄКМТ....    
17.06.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Львів з 21.06 по 26.06.2...    
17.06.2024 Щодо призупинення видачі книжок МДП представництвом відділу МДП в м. Хмельницький...    
14.06.2024 Делегація АсМАП України взяла участь у засіданнях статутних органів IRU та робочих органів Є...    
14.06.2024 Щодо доповнення переліку даних TIR-EPD інформацією для митних органів України про вартість тр...    
14.06.2024 Поромне сполучення Карасу-Констанца...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Підготовка до інвентаризації
 

Шановні учасники !

 

Нагадуємо, що відповідно до  «Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань» , затвердженого  наказом  Міністерства фінансів України № 879 від 02.09.2014 р. проведення інвентаризації є обов’язковим для  юридичних осіб ,  незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також представництв  іноземних суб’єктів господарської діяльності .

В  таблиці  наведено типові помилки, які допускають  суб’єкти  господарювання  та визначено порядок, якого необхідно дотримуватись при  проведенні інвентаризації  відповідно до норм чинного законодавства  України.

                                                    Таблиця 1

Типова помилка

Порядок проведення

Порушено порядок проведення інвентаризації

Не затверджено порядку проведення інвентаризації, складу інвентаризаційної комісії, періодичності та строків її проведення

Складіть наказ  про проведення інвентаризації на підприємстві ( зразок дивіться тут). У ньому визначте склад інвентаризаційної комісії, строки та періодичність проведення інвентаризації для певних видів активів і зобов’язань (cтроки та періодичність проведення інвентаризації для певних видів активів і зобов’язань

можна визначити або окремим наказом керівника на початку року, або в розпорядчому документі про облікову політику підприємства).

За потреби додайте до нього інші необхідні реквізити та положення.

Див. приклади оформлення наказів про проведення щорічної та позапланової інвентаризації

підприємства).

Не отримано розписки від матеріально відповідальних осіб про те, що всі прибуткові і витратні документи здано до бухгалтерії

До початку інвентаризації матеріально отримайте від відповідальних осіб підписи в інвентаризаційних описах. Майно, що надійде чи буде відпущене під час інвентаризації, заносьте до окремих описів (п. 9, 10 розд. ІІ, п. 4.4 розд. ІІІ Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879; далі — Положення № 879)

Відкрито доступ сторонніх осіб до приміщень, у яких проводять інвентаризацію

За правилами, перш ніж залишати приміщення, де зберігають матеріальні цінності, комісія опечатує його. В обідню перерву, уночі зберігайте описи у шафі або сейфі у закритому приміщенні, де проводите інвентаризацію (п. 8 розд. ІІ Положення № 879). У наказі про призначення інвентаризації зазначте відповідальних осіб, які у своїх сейфах зберігатимуть інвентаризаційні описи (головний бухгалтер,фінансовий деректор, керівник тощо)

Відсутні деякі члени комісії (хвороба, відпустка, відрядження)

На час відсутності одного з членів комісії призупиняйте інвентаризацію або замініть його іншим працівником. Видайте про це наказ керівника. Відсутність хоча б одного члена комісії буде підставою визнати результати інвентаризації недійсними (лист Мінфіну від 15.12.2003 № 31-04200-30-23/191)

Не проводять інвентаризацію дебіторської заборгованості

Щоб обгрунтувати списання безнадійних боргів, проведіть інвентаризацію дебіторської заборгованості. Результати інвентаризації розрахунків із покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами відобразіть в акті за формою № інв-17 (затвердженою постановою Держкомстату СРСР від 28.12.1989 № 241) або Акті інвентаризації розрахунків з дебіторами і кредиторами (затвердженому наказом Мінфіну від 17.06.2015 № 572)

Неправильно оформлено результати інвентаризації

Несвоєчасно відображено результати інвентаризації

Результати інвентаризації відображайте в обліку та звітності того звітного періоду, в якому закінчили інвентаризацію. Якщо проводили інвентаризацію перш ніж складати річну звітність, відображайте її результати у бухгалтерській звітності за рік (п. 3 розд. IV Положення № 879)

Інвентаризаційний опис складено в одному примірнику

Інвентаризаційні описи складайте не менш ніж у двох примірниках (п. 21 розд. ІІ Положення № 879). Щодо майна, яке перебуває на відповідальному зберіганні, в оренді, складайте окремі описи (п. 10, 11 розд. ІІ Положення № 879). Доцільно складати описи у трьох примірниках, один із яких передайте власникові майна. Форму такого опису можна затвердити на власний розсуд, узявши за основу форму № інв-1 (затверджену постановою Держкомстату СРСР від 28.12.1989 № 241) або Інвентаризаційний опис необоротних активів (затверджений наказом Мінфіну від 17.06.2015 № 572)

Опис містить помилки та виправлення, що не підписали і не засвідчили члени комісії

Аби внести виправлення, в усіх примірниках опису закресліть неправильний запис і запишіть над ним правильні дані. Виправлення мають засвідчити своїми підписами всі члени комісії та особи, відповідальні за зберігання майна, щодо якого вносять виправлення (п. 17 розд. ІІ Положення № 879)

В описі не підбито підсумки за кожною сторінкою, є незаповнені рядки

На кожній сторінці опису словами зазначте число порядкових номерів матеріальних цінностей та їх загальний підсумок у натуральних показниках. Незаповнені рядки прокресліть (п. 17 розд. ІІ Положення № 879)

На останній сторінці опису немає підпису матеріально відповідальної особи про відсутність претензій з її боку до комісії та про приймання майна на відповідальне зберігання

У кінці інвентаризаційного опису матеріально відповідальна особа ставить свій підпис, який підтверджує, що перевірку проводили у її присутності, вона не має претензій до комісії і прийняла на зберігання майно, зазначене в описі (п. 19 розд. ІІ Положення № 879)

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis