Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Прес-конференція АсМАП України
Проблеми автомобільної галузі у взаємодії з Міністерством інфраструктури України. До чого призведе обіцяна реформа дорожньої галузі.
 

15 липня 2015 р. в агенції УНІАН відбулась спільна прес-конференція АсМАП України та ФРТУ «Проблеми автомобільної галузі у взаємодії з Міністерством інфраструктури України. До чого призведе обіцяна реформа дорожньої галузі».

В прес-конференції взяли участь Президент АсМАП України, голова Громадської Ради при Укравтодорі Леонід Михайлович Костюченко, Голова Федерації роботодавців на транспорті України Орест Дмитрович Климпуш, перший заступник Голови Ради АсМАП України, генеральний директор ПАТ «КВК «РАПІД» (м. Київ) Володимир Іванович Гриненко, директор Департаменту транспортної політики АсМАП України. Валентина Мартинівна Мальчевська.

Відкриваючи прес-конференцію, Президент АсМАП України Леонід Костюченко наголосив, що наростаюча системна криза в транспортно-дорожньому комплексі держави змусила автомобілістів звернутись до представників ЗМІ з метою привернути увагу громадськості і влади до критичного стану галузі. Відсутність нормативно-правової бази, яка регулює діяльність галузі, падіння обсягів перевезень пасажирів та вантажів, різке знецінення національної валюти, обов’язковий продаж валютної виручки, постійне зростання вартості палива, заборгованість держави з повернення ПДВ, неможливість оновлення рухомого складу, катастрофічна руйнація доріг – лише верхівка айсбергу накопичених за останній час проблем, які сьогодні ставлять галузь на межу виживання.

Так, за 2013-2014 роки вантажообіг та пасажирообіг в усіх галузях транспорту скоротився в середньому на 40%, а це означає, що транспортні підприємства втратили доходи, внаслідок чого не мають змоги виплачувати зарплату працівникам, обслуговувати кредити за придбану техніку, проводити її якісний ремонт.

Неабияке занепокоєння у міжнародних автоперевізників останнім часом викликає той факт, що профільне Міністерство недостатньо уваги приділяє проведенню Змішаних комісій. Так, наслідком несвоєчасного проведення Україно – Угорської Змішаної комісії, стало те, що угорська сторона на 2015 рік скоротила кількість дозволів для українських перевізників на 3,2 тис., а 14 тис. (3 тис. транзитні та 11 тис. двохсторонні) – зробила платними. Ціна цього питання для перевізників складає додаткових витрат в сумі майже 160 млн. гривень. А це – додаткове фінансове навантаження, що аж ніяк не сприяє розвитку міжнародних автоперевезень в Україні.

Президент АсМАП України Леонід Костюченко закликав відповідальних працівників Мінінфраструктури терміново провести перемовини з угорською стороною з метою виправлення ситуації, що склалась.

Не кращі справи і у дорожників: багатомільярдні кредити попередніх років, хронічне недофінансування, борги за вже використані матеріали та зарплати не дають можливості нормально працювати та розвиватись. Наприклад, цьогоріч ямковий (а не капітальний!) ремонт на автошляхах здійснено лише на 73%. І за таких умов керівництво Міністерства інфраструктури України планує ввести плату за користування дорогами, яких, по суті, немає!

Такий стан справ в транспортно-дорожньому комплексі призводить до втрат ринків перевезень та контрактів з постійними замовниками, до загрози закриття великої кількості транспортних підприємств і дорожніх господарств і, як наслідок, до скорочення десятків тисяч робочих місць, наголосив Президент АсМАП України Леонід Костюченко.

Разом з тим, сьогодні працівників галузі найбільше турбує відсутність ефективної взаємодії з профільним міністерством – Міністерством інфраструктури, підкреслив у своєму виступі перший заступник Голови Ради АсМАП України, генеральний директор ПАТ «КВК «РАПІД» Володимир Гриненко. За останній час змінилося три міністри, а, відтак, і його заступники та керівники відповідних структурних підрозділів. На жаль, сьогодні в Міністерстві не має спадкоємності у владі. Місяцями (а то й взагалі!) автомобілісти не отримують відповіді на свої звернення з конкретними пропозиціями щодо вирішення болючих питань галузі. А їх останнім часом накопичилось аж занадто багато.

Зокрема, Володимир Гриненко висловив претензії до роботи Міністерства щодо удосконалення порядку оформлення та видачі перевізникам іноземних разових дозволів та дозволів ЄКМТ, затвердженого наказом Мінтрансу №757 від 20.08.2013 р., кадрової політики, лібералізації перевезень пасажирів та вантажів у міжнародному сполученні.

Голова ФРТУ Орест Климпуш зауважив, що дорога є робочим місцем автомобільного перевізника, тому держава повинна змінити своє ставлення до дорожнього господарства. Загальноєвропейська практика полягає у тому, що за дороги мають платити ті, хто ними користується: тобто – автомобілісти. Українські автомобілісти теж дотримуються цього принципу і платять за користування дорогами. Заправляючи транспортний засіб, вони сплачують акцизний податок на нафтопродукти. За статистичними даними українці щороку споживають близько 10 мільйонів тонн пального, що має приносити дорожній галузі щонайменше 36 мільярдів гривень, адже акцизний податок – одне із законодавчо визначених джерел фінансування дорожнього господарства. Інші вагомі джерела – це ввізне мито на пальне, шини, збір при першій реєстрації автомобілів, плата за проїзд автодорогами з перевищенням встановлених вагових параметрів.

А що мають натомість? Руйнування доріг досягло безпрецедентних масштабів. Занадто дорога імпортна техніка не витримує випробувань вітчизняними дорогами і просто виходить з ладу, доля позапланових ремонтів ходової частини автомобілів через низьку якість дорожнього покриття сягає третини всіх витрат.

На думку фахівців, в першу чергу, необхідно відокремити адміністрування Дорожнього Фонду, виконати норму законодавства в частині створення Державного дорожнього фонду у складі Державного бюджету з фактичним наповненням джерел його формування, визначених відповідно до законодавства. Тобто, щоб усі кошти, передбачені законодавством, поступали саме на фінансування доріг. Якщо фонд фінансуватиме виключно дорожнє господарство, а не бюджетні «дірки», вивести галузь з кризи та відновити більшу частину української дорожньої мережі вдасться вже за декілька років. Лише так можливо досягти мети – їздити європейськими дорогами в Україні.

Слід зауважити, що така ситуація з фінансуванням дорожнього господарства виникла не сьогодні і сказати, що вона пов’язана виключно із сьогоднішньою складною фінансовою ситуацією в державі, воєнними діями – не можна.

Тому перевізники та дорожники наполягають на необхідності запровадження звітування перед громадськістю щодо цільового використання коштів дорожнього фонду на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення.

Фахівці транспортно-дорожнього комплексу попереджають: якщо негайно не вжити дієвих заходів з подолання негативних явищ у галузі, держава взагалі може його втратити.

Більш детальна інформація з прес-конференції у телепрограмі «УкрАвтоКонтинент» та на шпальтах журналу «УкрАвтоКонтинент».

Прес-служба АсМАП України
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis