Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 3 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Виїзне засідання Правління Громадської Ради при ДФС України
 

За ініціативи АсМАП України в Запоріжжя відбулось виїзне засідання Правління Громадської Ради при Державній фіскальній службі України, в якому взяли участь члени Правління, Народні депутати Верховної Ради України від Запорізької області, Головного управління ДФС у Запорізькій області, Запорізької митниці та міжнародних автоперевізників регіону. Зокрема, на засіданні були присутні Народні депутати України Петро Ванат, Микола Фролов, Голова Громадської Ради при ДФС України Дмитро Олексієнко, члени Громадської Ради - заступник голови комітету з питань митної політики Юрій Кучинський, голова комітету з питань запобігання та протидії корупції Валерій Чорний, уповноважений представник комітету з питань податкової політики Ольга Богданова, в.о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олена Фоменко, голова Ради регіону учасників АсМАП України в Запорізькій, Херсонській областях, Республіки Крим та м. Севастополь Віктор Огій, керівники автотранспортних підприємств – учасників АсМАП України.

Необхідність проведення такої ділової зустрічі продиктовано критичним станом справ у галузі міжнародних автоперевезень. В часи, коли країна переживає чи не найтяжчі часи своєї новітньої історії, одна з провідних галузей вітчизняної економіки фактично опинилась на межі свого існування. Зрозуміло, що сьогодні надзвичайно складно багатьом підприємцям, але дбаючи про оборону держави, не можна забувати і про реальну економіку. Хоча би з тих міркувань, що допомагати Збройним силам легше тоді, коли підприємства постійно працюють.

Запорізькі перевізники уже не вперше гостро ставлять питання про те, що вітчизняне фіскальне законодавство, зокрема, в питанні повернення податку на додану вартість, не лише гальмує розвиток автотранспортних підприємств, а й загрожує повним колапсом. Судіть самі. Значне підвищення цін на паливно-мастильні матеріали та запасні частини, коливання курсу валют, неможливість своєчасного оновлення рухомого складу вже призвело до значної втрати вітчизняними перевізниками ринку міжнародних автоперевезень. А якщо до цього додати неможливість отримати зароблені кошти через несвоєчасне повернення податку на додану вартість, то ситуація складається надкритичною.

Як зазначив у своєму виступі голова регіональної Ради АсМАП України Віктор Огій: - Сьогодні прийнятий непоганий Податковий кодекс, в якому, зокрема, є статті, де чітко прописаний механізм повернення ПДВ – 2 місяці. Перший місяць – проводиться перевірка підприємства в електронному режимі, другий місяць – якщо є така необхідність – у документальному режимі. Після чого визначено 5 діб на передачу документів до казначейства, і ще 5 діб – на повернення ПДВ. Разом з тим сьогодні порушуються, як терміни перевірки, так і власне терміни повернення ПДВ.

Перевізники розуміють, що сьогодні непросто й іншим підприємцям. Але автомобілістам потрібно виїжджати за межі України, де вони презентують обличчя держави.Це не лише економічне, а й політичне питання. Адже крім іміджу держави, сьогодні країна втрачає найцінніше – робочі місця та професійних, висококваліфікованих водіїв, які в умовах зупинки автотранспортних підприємств змушені виїжджати за кордон і там влаштовуватись на роботу. В підсумку, наша держава втрачає у надходженні до бюджету (адже водії сплачують податки іноземній країні) та, головне, втрачає висококласних, підготовлених спеціалістів у галузі міжнародних автоперевезень!

На жаль, вітчизняна бюрократична система не дозволяє українським підприємцям, зокрема, й міжнародним перевізникам, спокійно працювати, не думаючи над проблемами, котрі, за великим рахунком, невластиві їхній роботі. З одного боку, податківці самі закликають бізнесменів домагатися отримання саме автоматичного відшкодування ПДВ. З іншого – постійно зіштовхуються з незрозумілими та нелогічними діями чиновників фіскальної служби.

Так, Ольга Богданова, уповноважений представник Комітету з питань податкової політики Громадської ради при ДФС України у своєму виступі наголосила: - Сьогодні, зокрема, йшла мова про наказ 991 2012-го року, відповідно до якого є суперечність статті 200.15 Податкового кодексу, яке говорить: якщо підприємство перевірили і податкова змушена визнати суму, оголошену до відшкодування, вона має протягом п’яти днів передати висновок до Держказначейства. І з цього моменту вважається, що в бюджету є борг. Однак цей висновок, чомусь не передається. Зокрема, Запорізька податкова оперує наказом 991, на основі якого вона зробила ще й свій внутрішній наказ.

Саме тому представники Громадської ради при Державній фіскальній службі вимагають негайного ухвалення закону, котрий би суттєво підвищив відповідальність чиновників за неправомірні рішення стосовно українського бізнесу. Адже нинішні правила, переважно карають саме платників податку, причому, за будь-яку, навіть найменшу неточність. Підприємці переконані: відповідальність має бути обопільною. Але для цього потрібно змінювати вітчизняне законодавство. Саме на цьому наголошували у своїх виступах міжнародні автоперевізники.

Андрій АНТОНЮК, перевізник (м. Запоріжжя): - В середньовіччі в Італії був такий закон: якщо суддя прийняв справу до розгляду, протягом місяця він мав винести рішення. Якщо ні, то суддя мав відшкодувати споживачу 30 срібних талерів. Тобто, якщо чиновник буде поставлений в такі рамки, що матиме виконати законні вимоги, або відшкодувати те, що він не виконав, то тоді він буде в цьому зацікавлений.

Присутні на виїзному засіданні Правління Громадської ради народні депутати України від Запорізької області уважно вислухавши всі пропозиції перевізників, пообіцяли максимально сприяти назрілим законодавчим змінам. А ще визнали: від початку роботи Верховної Ради восьмого скликання, депутатський корпус неабияк заборгував саме представникам реального сектора української економіки.

Микола ФРОЛОВ, народний депутат України, Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики: - Сьогодні – на часі переорієнтація діяльності ВР саме на ці законопроекти, враховуючи ту соціально-економічну кризу, яка сьогодні сформувалася в нашій країні. Я для себе сьогодні взяв багато корисного. Тобто, ті проблеми, ті питання, які надалі повинні знайти своє вирішення і в нашій законодавчій діяльності і в діяльності урядових структур. Тому вважаю дуже корисною співпрацю громадськості, бізнесу, з державними структурами, з державними інституціями, які сьогодні безпосередньо впливають на сектор реальної економіки.

Сьогодні автоперевізники не вимагають для себе якогось особливого ставлення. Вони лише хочуть, щоб їх почули у владних кабінетах, а відповідальність між платниками податків та податківцями була обопільною.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis