Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо внесення змін до інших податків.
 

Шановні учасники Асоціації!

В доповнення до попередньої інформації повідомляємо про зміни інших податків та зборів.

- щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Податок на житлову нерухомість буде нараховуватися щодо об'єктів, які перевищують 60 кв. м квартири, 120 кв. м – для будинків, 180 кв. м – для різних типів об’єктів житлової нерухомості у разі одночасного перебування у власності.

Законом встановлюється виключно верхня межа для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує

2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування. 24 грн. – це верхня межа, вище якої місцеві громади не можуть встановити відповідний податок. А вже громада вирішує питання: яка повинна бути ставка, які пільги повинні застосовуватися при сплаті цього податку.

На 2015 рік ставки податку для об’єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, не можуть перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 кв. метр для об’єктів нежитлової нерухомості.

До нежитлової нерухомості відносяться, зокрема:

будівлі офісні  будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

гаражі  гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

будівлі промислові та склади;

господарські (присадибні) будівлі  допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо та інші будівлі.

Не є об’єктом оподаткування, зокрема, будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств.

- щодо єдиного податку:

Зменшено кількість груп платників єдиного податку, змінено межі окремих груп та зменшено ставки податку.

Так, до першої групи відносяться фізичні особи, які не використовують працю найманих осіб і здійснюють виключно роздрібний продаж товарів на ринках або надання побутових послуг населенню з обсягом доходу до 300 тис. грн. Ставка податку становить до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

До другої групи відносяться фізичні особи-підприємці, які надають послуги платникам єдиного податку або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства і мають чисельність найманих працівників до 10 осіб і обсягом доходу до 1,5 млн. грн. Ставка податку становить до 20 відсотків розміру заробітної плати.

До третьої групи відносяться фізичні особи-підприємці та юридичні особи з обсягом доходу до 20 млн. грн. Ставка податку становить 2% доходу – у разі сплати ПДВ і 4% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Платники єдиного податку – фізичні особи, як і раніше, сплачують єдиний соціальний внесок з бази оподаткування, що визначається цими платниками самостійно, але не менше за розмір мінімального страхового внеску.

- щодо транспортного податку:

Законом № 71, фактично, запроваджено новий податок – транспортний, який справляється у фіксованій сумі в розмірі 25000 грн. щорічно з легкових автомобілів з ємністю двигуна понад 3000 куб. см., які використовувались до 5 років (ст.267 ПКУ).

- щодо військового збору:

Внесено зміни до п.161 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ. Термін справляння військового збору продовжено, фактично, на невизначений термін (до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України).

Розширено базу оподаткування військовим збором – починаючи з 01.01.2015 до бази оподаткування включається не лише заробітна плата та платежі за цивільно-правовими договорами, а будь-які доходи, що включаються до бази оподаткування податком з доходів фізичних осіб.

Ставку збору залишено в розмірі 1,5%.

- щодо перевірок

П.3 Перехідних положень Закону № 71 встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб  підприємців, які мають доходи до 20 млн. грн. за попередній календарний рік, в 2015 і 2016 роках контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу КМУ, за заявкою суб’єкта господарювання, за рішенням суду або в межах кримінально-процесуального законодавства.

Вказані обмеження не поширюються на такі перевірки:

- з 1 січня 2015 року – на перевірки суб’єктів, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;

- з 1 липня 2015 року – на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи – підприємці) груп, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відповідно до п. 32 підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ тимчасово (до 01.07.2015) контролюючому органу надано право на стягнення податкового боргу за податковими деклараціями без звернення до суду (шляхом вилучення готівки та безспірного списання коштів із банківських рахунків). Таке право надається у разі, якщо сума податкового боргу перевищує 5 млн. грн. та відсутні зобов’язання держави з повернення коштів такому платнику податків.

У зв’язку із скасуванням збору за першу реєстрацію транспортного засобу внесені зміни в статтю 8 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", а саме слова "які сплатили збір за першу реєстрацію транспортного засобу згідно з Податковим кодексом України" замінити словами "транспортні засоби яких зареєстровано у відповідних підрозділах Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечують безпеку дорожнього руху".

Департамент транспортної політики
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis