Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Середа, 18 вересня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.09.2024 Ліцензування. Розширення функціоналу кабінету перевізника....    
16.09.2024 «Конкурс ЄКМТ-2025». До уваги міжнародних автомобільних перевізників, які використовують дозв...    
12.09.2024 Засідання Комісії IRU з митних питань...    
12.09.2024 Польща. Щодо контролю транспортною інспекцією максимальної місткості паливних баків транспорт...    
06.09.2024 Вантажний поромний сервіс Туреччина – Румунія...    
03.09.2024 Румунія. Відтермінування застосування штрафів до 1 січня 2025 року...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
КОНФЕРЕНЦІЯ
учасників АсМАП України
22.05.2014 р.
 

22 травня 2014 року в Києві пройшла щорічна Конференція учасників АсМАП України, в якій взяли участь делегати від транспортних підприємств з кожного регіону країни. В роботі Конференції також взяли участь народні депутати України Олександр Момот, Оксана Продан, директор Департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Міністерства інфраструктури Сергій Доброход, Голова Державної інспекції України з безпеки на наземному транспорті Валерій Черненко, т.в.о. Голови Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Олександр Потімков, Завідувач сектору з питань транспортно-дорожнього комплексу і його інфраструктури КМУ Дмитро Ламской, представники митних органів, Державної прикордонної служби, наукових та профспілкових організацій.

Обговоривши доповідь Президента АсМАП України Леоніда Михайловича Костюченка, учасники Конференції у своїх виступах відмітили, що протягом звітного періоду Радою та Президентом вживалися заходи для захисту інтересів учасників Асоціації, підвищення їх конкурентоспроможності.

Спільними з Міністерством інфраструктури Заходами були визначені пріоритетні проблемні питання та намічені шляхи їх вирішення. З 19 пунктів Заходів виконано – шість, три пункти носять постійний характер, по яких робота проводилась і її необхідно продовжити, п’ять пунктів виконуються, але з порушенням термінів. За результатами опрацювання питання внесення змін до Податкового кодексу в частині застосування векселів при митному оформленні транспортних засобів визнано безперспективним до його виконання та знято з контролю.

Забезпечувалося також вирішення цілого ряду питань поточного характеру, які порушувалися перевізниками.

У 2013 році Радою АсМАП України проведено шість засідань, в тому числі одне розширене, на яких загалом розглянуто 57 питань порядку денного, двічі члени Ради зустрічалися з Міністром інфраструктури.

За основними напрямками проведена така робота.

Одним із головних питань, яким постійно опікується Асоціація, є збільшення квоти дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, а також порядок їх розподілу, як основи стабільної роботи перевізників.

В результаті протягом року отримано додаткові квоти дозволів Італії, Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Казахстану, Киргизстану, Латвії, Литви, Норвегії, Румунії. Сербії, Словаччини, Туреччини, Туркменістану, Угорщини, Узбекистану, Чехії. Хоча і збільшені квоти не в повному обсязі задовольняють потреби українських перевізників. Також відповідно до рішень Змішаних комісій, в яких брали участь спеціалісти Асоціації, вдалося збільшити квоту дозволів наступних держав на 2014 рік: Польщі, Норвегії, Словаччини, Угорщини, Литви, Естонії, Данії, Туреччини,Фінляндії.

У другому півріччі 2013 року у зв’язку з відмовою російських митних органів у прийнятті книжок МДП у якості забезпечення сплати митних платежів значно ускладнились перевезення до Російської Федерації. В результаті за звітний період кількість виданих книжок МДП зменшилася на 5%.

Асоціація долучилася та докладала максимум зусиль задля врегулювання цієї проблеми. Однак навіть за участі впливових міжнародних інституцій це питання залишається не вирішеним. Рекомендації МСАТ щодо дій перевізників у випадку відмови митниці в оформленні книжки МДП розміщено на сайті АсМАП України. МСАТ запровадив процедуру відшкодування асоціаціям вартості книжок МДП, по яких російськими митними органами було незаконно відмовлено в оформленні.

Проведена робота щодо спрощення проїзду транспортних засобів з перевищенням габаритних параметрів. В результаті узгоджено перелік семи додаткових маршрутів руху без дозволів автотранспортних засобів – контейнеровозів висотою від поверхні дороги – до 4, 35 м.

У серпні 2013 року введено в експлуатацію першу чергу офісно-складського комплексу - стоянку TIR-parking, розташовану у м. Бориспіль, побудовану Асоціацією за рішенням Ради для створення зручних умов для учасників Асоціації. З метою покращення умов праці водіїв з 1 листопада на території TIR - parking відкрито пункт видачі дозволів Укртрансінспекції, який переведено з центра м. Києва.

Проводився комплекс заходів з метою захисту інтересів українських пасажирських перевізників та зміцнення їх іміджу на міжнародній арені.

Традиційно АсМАП України відпрацьовувала проекти нормативно – правових актів, які стосуються регулювання міжнародних автомобільних перевезень, вівся постійний діалог з органами влади та вносилися пропозиції з їх удосконалення. Результатом активної роботи у цьому напрямку стало наступне:

  • завдяки активним зусиллям Асоціації у прийнятому Законі України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів…» утилізаційний збір не розповсюджувався на сідельні тягачі. Економія перевізників від незастосування цього збору на сідельні тягачі склала близько 100 млн. грн.;
  • у Верховній Раді України проходить опрацювання законопроекту «Про внесення змін до Митного тарифу України», яким передбачається встановлення нульової ставки ввізного мита на трактори колісні для напівпричепів, що використовувались, та відповідають екологічним нормам Євро-5 та вище;
  • за ініціативи АсМАП України Міністерством інфраструктури України завершено процедуру визнання національного протоколу контролю технічного стану у якості Міжнародного сертифікату технічного огляду;
  • в рамках створеної Міністерством інфраструктури України Робочої групи фахівцями АсМАП України продовжувалась робота над проектом Закону України «Про автомобільний транспорт». Текст законопроекту неодноразово оприлюднювався на сайті Асоціації, направлявся членам Робочої групи з нормативного врегулювання проблемних питань та розглядався на засіданні Ради Асоціації. Проведене його громадське обговорення у рамках Українського Транспортного Союзу, Громадської Ради при Міністерстві інфраструктури та на колегії Мінінфраструктури. Переважна більшість пропозицій Асоціації врахована;
  • збережено безстроковий термін дії ліцензії замість п’яти років, що пропонувалися Укртрансінспекцією;
  • здійснювався постійний моніторинг виконання митними органами положень нового Митного кодексу України в частині дотримання законодавчо визначених строків доставки товарів, заміни водія/тягача, відповідальності перевізника у справах про порушення митних правил, прав та обов’язків перевізника, затримання транспортних засобів тощо. Варто зауважити, що від перевізників не надходило скарг про неправомірне трактування митними органами положень Митного кодексу;
  • за участі фахівців Асоціації розроблено та прийнято Міністерством фінансів України наказ № 1066 «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей при здійсненні транзитних переміщень», який набув чинності наприкінці березня 2013 року. Документом передбачена процедура, яка дозволяє при ввезенні товарів на митну територію України замість попередньої декларації (ПД) використання книжки МДП за умови її подання до оформлення разом з відомостями в електронному вигляді;
  • вдалося досягти стабільних результатів виконання положень Меморандуму про збір, передачу, обробку та обмін даними про завершення операцій МДП в митницях призначення (SafeTIR) від 08.09.2008 р., а також суттєвого підвищення якості функціонування системи ризик-менеджменту в митних органах України;

Здійснювалося постійне інформаційне забезпечення перевізників з широкого кола питань, на сайті Асоціації усіма структурними підрозділами Секретаріату постійно розміщується та оновлюється актуальна інформація, функціонує також „гаряча лінія. Питання перевізників, що найчастіше задаються в рамках гарячої лінії, висвітлюються у інформації департаментів Секретаріату.

Спільно з постачальниками автомобільної техніки та лізинговими компаніями впроваджені програми придбання рухомого складу на пільгових умовах. За рахунок знижок, наданих учасникам програми, заощаджено 2,0 мільйони гривень.

Працівниками Асоціації надавалась методична та практична допомога з правових питань учасникам Асоціації, здійснювався захист їх прав та інтересів в судових органах та органах державної влади.

З Міністерством закордонних справ України опрацьоване питання щодо визначення надійних юридичних фірм та компаній, які можуть надавати правову практичну допомогу учасникам Асоціації та захищати їх інтереси на території іноземних держав. Перелік таких юридичних фірм та компаній розміщений на офіційному сайті Асоціації у підрозділі «Юридична допомога».

В рамках виконання Угоди між Україною та ЄС про видачу віз у 2013 році Асоціація надала близько 18 тисяч письмових запитів на отримання віз до консульських установ країн-членів ЄС, в результаті чого зекономлено для перевізників 650 тисяч євро. Також Асоціацією надані послуги перевізникам в отриманні більш ніж 2,5 тисяч віз для професійних водіїв.

У 2013 році в НКЦ АсМАП України пройшли навчання понад 2400 слухачів - керівників та менеджерів підприємств, водіїв, уповноважених з перевезення небезпечних вантажів, спеціальну підготовку з питань використання цифрових тахографів тощо.

В усіх регіонах за участі керівництва Секретаріату проведені Регіональні збори, де були обговорені проблемні питання у галузі міжнародних автомобільних перевезень і схвалені результати роботи Ради та Президента Асоціації у 2013 році.

Разом з цим потребують вирішення ряд проблемних питань, які негативно впливають на діяльність міжнародних автомобільних перевізників, їх фінансовий стан та, відповідно, конкурентоспроможність. Ці питання внесені до Плану заходів на 2014 рік, поданого на розгляд Конференції.

Обговоривши доповідь Президента АсМАП України, делегати Конференції затвердили звіт про роботу Асоціації за 2013 рік та визнали її задовільною. Також своїм рішенням Конференція затвердила Заходи з вирішення проблемних питань, порушених перевізниками у ході Регіональних зборів з урахуванням пропозицій, внесених на Конференції.

На завершення роботи Конференції відбулось нагородження переможців конкурсу «Кращий перевізник року АсМАП України за 2013 рік», який проводиться Асоціацією вже дванадцятий раз.

В підгрупі, де представлені найбільш великі компанії з кількістю більш ніж 30 автомобілів переможцями визначено:

  • ТОВ «АВТО+» , с. Лалово, під керівництвом директора компанії Гардія Володимира Івановича;
  • ТОВ «Транспеле», Луганськ, на чолі з першим заступником генерального директора Леснічевською Іриною Аркадіївною.

В підгрупі з кількістю від 11 до 30 автомобілів визнані кращими:

  • ТОВ «Транс-Експрес», м. Сміла, яке очолює директор Гнатенко Володимир Миколайович;
  • ТОВ «СУШП «Діана Інтернаціональ ЛТД», м. Тернопіль, яке очолює директор Панасюк Олександр Володимирович;

В підгрупі з кількістю до 10 автомобілів кращими визнані:

  • ТОВ «Гандікап», м. Київ. на чолі з директором Гужевською Тетяною Костянтинівною;
  • ТОВ «К – Авто», м. Мукачево, яке очолює директор Переста Світлана Петрівна.

За ініціативи Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Міжнародний союз автомобільного транспорту в 2010 році заснував «Відзнаку МСАТ для керівників вищої ланки автотранспортних підприємств».

В 2014 році Президентська виконавча рада МСАТ нагородила цією відзнакою чотири українських керівників. За дорученням МСАТ Президент АсМАП України Леонід Костюченко вручив диплом МСАТ, значок і логотип нагороди, який згідно положення може використовуватись на візитках, бланку підприємства на період роботи на ньому відзначеного керівника:

  • Романюку Івану Івановичу, Генеральному директору ТОВ «ЗакарпатЄвроТранс»;
  • Костенко Христофору Антоновичу, Голові правління ПАТ «Автобаза №1»;
  • Перевознику Валентину Петровичу, Голові правління ПАТ «Київзовніштранс»;
  • Рубану Василю Володимировичу, Директору ТОВ «Рубантранс».

Більш детальна інформація стосовно прийнятих делегатами Конференції рішень в найближчих випусках телепрограми «УкрАвтоКонтинент» та на шпальтах журналів «УкрАвтоКонтинент» і «Перевізник», офіційному сайті АсМАП України.

Прес-служба АсМАП України
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis