Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 3 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Мінінфраструктури разом з АсМАП запровадять нові додаткові заходи щодо розвитку міжнародних автомобільних перевезень в Україні
 

28 лютого відбулася зустріч керівництва Міністерства інфраструктури з керівництвом та учасниками Асоціації Міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП). У заході взяли участь Міністр інфраструктури України Володимир Козак, перший заступник Міністра Костянтин Єфименко, інші представники Міністерства, Президент – голова Ради АсМАП Леонід Костюченко, керівники автотранспортних підприємств - учасників АсМАП України.

Зустріч була присвячена продовженню системної роботи з розвитку логістичного потенціалу держави, залученню нових вантажопотоків та підвищенню рівня безпеки на транспорті.

«Міністерство та АсМАП повинні працювати єдиною командою, вирішуючи питання, що постали на ринку міжнародних автоперевезень. У нас спільні прагнення, відповідно до яких ми й приймаємо спільні рішення – стабільність у роботі, забезпечення безпеки на транспорті, удосконалення умов праці, створення нових робочих місць, підвищення заробітної плати і, звичайно, соціальна захищеність наших людей», - зазначив Володимир Козак.

У рамках зустрічі Мініфраструктури разом з представниками Асоціації міжнародних автоперевізників та профспілок було ухвалено впровадження у 2013 році низки заходів, спрямованих на створення належних умов для динамічного розвитку ринку перевезень.

«У цьому документі ми виклали всі основні проблемні питання, чітко охарактеризували шляхи і терміни їх вирішення, визначили конкретних відповідальних з реалізації цих заходів», - розповів перший заступник Міністра Костянтин Єфименко. За його словами, серед основних – удосконалення порядку розподілу дозволів ЄКМТ, спрощення митних процедур, у тому числі відміна ввізного мита на автобуси великої пасажиромісткості та сідельних тягачів категрії Євро-4 та Євро-5, які на сьогодні в Україні не виробляються.

Президент АсМАП України Леонід Костюченко відзначив ефективність співпраці з Міністерством щодо вирішення зазначених проблем у сфері міжнародних автоперевезень. «У Мінінфраструктури є прагнення до опрацювання всіх питань задля розвитку транзитного потенціалу України», - сказав Леонід Костюченко.

Відтак цього року вирішено удосконалити процедуру розподілу та видачі одноразових дозволів та багаторазових дозволів ЄКМТ для здійснення міжнародних вантажних автоперевезень територіями іноземних держав. Наприклад, планується затвердити оновлений порядок оформлення, видачі, використання, обліку та звітності дозволів ЄКМТ, а також започаткувати розподіл дозволів Румунії, Чехії, Білорусі, Казахстану та Туреччини. Крім того, функції виконання організаційно-технічної роботи по видачі українським перевізникам дозвільних документів ЄКМТ будуть передані на законодавчому рівні профільній асоціації. Для полегшення роботи перевізників у поточному році заплановано розробку та впровадження «on-line» бронювання разових дозволів через мережу Інтернет.

А з Польщею, Фінляндією, Туреччиною, Словенією, Румунією, Латвією, Грузією, Вірменією фахівці очікують запровадження бездозвільної системи виконання перевезень. Роботу у цьому напрямку вже розпочато.

Для сприяння оновлення міжнародними автоперевізниками рухомого складу, який відповідає європейським технічним та екологічним стандартам, представники АсМАП та Мінінфраструктури пропонуватимуть внести зміни до Закону «Про Митний тариф України», зокрема, щодо зменшення ставки ввізного мита на автобуси та встановлення нульової ставки ввізного мита для тракторів колісних (сідельних тягачів), що використовувались, які відповідають екологічним нормам Євро-5 та вище, а до Податкового кодексу включити норму, яка дозволятиме застосування податкових векселів при митному оформленні сідельних тягачів та напівпричепів на умовах взаємозаліку.

З метою удосконалення процедури митного оформлення контейнерів у морських торговельних портах Мінінфраструктури разом з перевізниками планує звернутись до Міністерства доходів і зборів з проханням підготувати інструкцію для працівників митниці в портах щодо порядку проведення зважування і оформлення його результатів та визначення похибки різних видів вантажів.

Очікується, що цього року буде визнано національні протоколи контролю технічного стану транспортних засобів як Міжнародний сертифікат технічного огляду. Задля цього зразок такого протоколу буде передано Генеральному секретареві ООН.

Також серед першочергових заходів щодо розвитку конкурентоспроможності українських перевізників – облаштування стоянок для вантажівок та зон відпочинку для водіїв. З цією метою планується видавати дозвіл на будівництво та експлуатацію автозаправних станцій вздовж автомагістралей І та ІІ категорії за умови обов’язкового створення такої стоянки. А під час ремонту доріг міжнародного та державного значення облаштовуватимуться спеціальні зони відпочинку для водіїв. Також планується побудувати стоянки для транспортних засобів з урахуванням можливого обмеження їх заїзду до Києва.

Фахівці Міністерства продовжать переговори з польськими колегами щодо скасування обмеження (600 л) на ввіз палива до Польщі українськими перевізниками, оскільки це не передбачено Міжурядовою Угодою про міжнародні автомобільні перевезення між Україною та Польщею. Також працюватимуть цього року у Мінінфраструктури й над відновленням маршрутів контрейлерних перевезень вантажів поїздом «Ярослав». А задля захисту інтересів міжнародних автоперевізників Мініфраструктури розробить порядок допуску перевізників до виконання міжнародних перевезень пасажирів та вантажів і посилить контроль за виконанням іноземними міжнародними перевізниками чинних міжурядових угод та законодавства України.

На думку експертів, такі системні заходи сприятимуть покращенню інвестиційного клімату країни, підвищенню відрахувань до бюджету та збільшенню кількості робочих місць у галузі.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis