Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
30.05.2025 При оформленні декларації Т1 вибирай АсМАП!    16.06.2025 Шановні перевізники для Ваших послуг TIR-паркінг АсМАП України!    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 1 липня 2025 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
27.06.2025 Щодо запровадження температурних обмежень...    
27.06.2025 Система в’їзду/виїзду ЄС (ЕЕS) зараз не працює...    
20.06.2025 Туреччина. Стосовно завірення довіреностей на керування АТЗ ...    
20.06.2025 Звернення Ради та Ревізійної комісії АсМАП України до учасників Асоціації...    
20.06.2025 Туреччина. Необхідні додаткові документи при першому в’їзді АТЗ або водія....    
12.06.2025 Щодо штрафів за порушення RMPD (gps- сигналу та технічних помилок). Заповнення гугл-форми.    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо виправлення помилок у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ
 

Шановні учасники Асоціації!

На виконання пп. «б» п.176.2 ст.176 ПКУ наказом ДПАУ від 24.12.2010р. №1020 була затверджена форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Зазначеним наказом встановлено, що Розрахунок за ф. № 1ДФ подається до органу ДПС за місцезнаходженням податкового агента окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Розрахунок за ф. № 1ДФ подається лише у випадку нарахування сум доходів на користь платника податку протягом звітного періоду незалежно від їх фактичної виплати.

Нарахований дохід у Розрахунку за ф. № 1ДФ відображається повністю без жодних, передбачених чинним законодавством вирахувань за такого доходу.

Помилки у Розрахунку за ф. № 1ДФ можуть бути самостійно виявлені податковим агентом або виявлені органом ДПС.

Спосіб виправлення помилок, самостійно знайдених платником податку, залежить від часу їх виявлення, а саме:

  • необхідно подати новий звітний розрахунок без нарахування штрафних санкцій, якщо помилка була виявлена до закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф. № 1ДФ за період, в якому вона була допущена.
  • подається уточнюючий розрахунок у разі необхідності проведення коригувань після закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф.№ 1ДФ, тобто, якщо помилка була знайдена після закінчення граничного строку його подачі за звітний період. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Помилки, про які повідомляють платників податку органи ДПС, можна випрати лише шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Для виправлення невірних показників, зазначених у рядках таблиці форми № 1ДФ, використовується графа 9, При цьому:

  • показник «1» вилучає рядок із невірно заповненого розрахунку (необхідно продублювати рядок з усіма заповненими графами з попереднього помилкового розрахунку та у графі 9 вказати «1»);
  • показник «0» додає новий або пропущений рядок із заповненими графами, а у випадку заміни помилкового рядка – вносить дані з правильними (уточненими) показниками.

Відповідно до п. 119.2 ст.119 ПКУ за неподання Розрахунку за ф. № 1ДФ, несвоєчасне подання, подання його не в повному обсязі, з недостовірними даними або з помилками передбачена відповідальність –накладання штрафу в розмірі 510 гривень. Тобто, якщо платник податку подає уточнюючий розрахунок, він повинен сплатити штрафні санкції в розмірі 510 гривень незалежно від того, яким чином ці помилки були виявлені: самостійно чи на підставі повідомлень, отриманих від органів ДПС.

Якщо протягом року, в якому було застосовано штраф, платник податку повторно допускає помилку за таке саме порушення, то він має сплатити штраф вже в розмірі 1020 грн.

Як було зазначено вище, якщо платник податку самостійно виправляє помилку за попередній звітний період, він має подати уточнюючий податковий розрахунок. Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ такий платник податку має до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% суми недоплати. Нагадаємо, що при виявлені помилки податковими органами під час перевірки розмір штрафної санкції становитиме вже 25% суми визначеного податкового зобов’язання (п.127.1 ст.127 ПКУ)

Фінансово-економічний департамент
toa@asmap.org.ua luda@asmap.org.ua
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Стратегічний партнер
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis