Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Середа, 18 вересня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
17.09.2024 Ліцензування. Розширення функціоналу кабінету перевізника....    
16.09.2024 «Конкурс ЄКМТ-2025». До уваги міжнародних автомобільних перевізників, які використовують дозв...    
12.09.2024 Засідання Комісії IRU з митних питань...    
12.09.2024 Польща. Щодо контролю транспортною інспекцією максимальної місткості паливних баків транспорт...    
06.09.2024 Вантажний поромний сервіс Туреччина – Румунія...    
03.09.2024 Румунія. Відтермінування застосування штрафів до 1 січня 2025 року...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо визначень митної, фактурної та балансової вартості транспортних засобів, що імпортуються в Україну.
 

Шановні учасники Асоціації !

До фінансово-економічного департаменту надходять запити про визначення та порядок відображення в бухгалтерському та податковому обліку фактурної, митної та балансової вартості транспортних засобів, що імпортуються в Україну.

МИТНА ВАРТІСТЬ

Визначення митної вартості товарів, що імпортуються в Україну (у тому числі й транспортних засобів) міститься у главі 9 Митного кодексу України.

Так п.10 ст.58 Митного кодексу регламентує, що при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, додаються деякі інші витрати (складові митної вартості), якщо вони не включалися до ціни.

Цей же пункт надає детальний перелік таких витрат. Наведемо основні з них (а саме ті, що можуть бути складовими митної вартості ввезених в Україну транспортних засобів):

1) комісійні та брокерська винагорода;

2) витрати на транспортування транспортних засобів до місця ввезення на митну територію України (тобто до кордону України);

3) витрати на страхування ввезених транспортних засобів.

Митна вартість використовується для визначення бази для нарахування ввізного мита та бази оподаткування ПДВ, що сплачується при імпорті.

ФАКТУРНА ВАРТІСТЬ

Визначення фактурної вартості міститься у «Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа», затвердженому Наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012р. N 651.

Відповідно до цього Порядку «фактурна вартість - ціна товарів, які переміщуються через митний кордон України, зазначена в рахунку (рахунку-фактурі, рахунку-проформі тощо) або іншому документі, що визначає вартість товару».

У ВМД, що оформлюється при ввезенні товарів ((у тому числі й транспортних засобів) в Україну зазначається як фактурна вартість товару, що ввозиться, перерахована у національну валюту, так і його митна вартість.

Різницею між фактурною та митною вартістю як раз і будуть перелічені у п.10 ст.58 Митного кодексу додаткові складові митної вартості (комісійні, витрати на страхування та транспортування до кордону та ін.)

ПЕРВІСНА ВАРТІСТЬ У БУХГАЛТЕРСЬКОМУ ОБЛІКУ

Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби" «придбані основні засоби зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю.»

Первісна вартість об'єкта основних засобів (в нашому випадку – транспортного засобу) складається з таких витрат:

суми, що сплачують постачальнику транспортного засобу (тобто фактурної вартості); суми ввізного мита; витрат на страхування ризиків доставки транспортного засобу; витрат на транспортування; інших витрат, безпосередньо пов'язаних з доведенням транспортного засобу до стану, у якому він придатний для використання із запланованою метою (для здійснення перевезень).

Тобто первісна вартість за бухобліком буде дорівнювати митній вартості, збільшеній на суму ввізного мита. Якщо ставка ввізного мита 0%, первісна вартість транспортного засобу співпадатиме з його митною вартістю.

ПЕРВІСНА ВАРТІСТЬ У ПОДАТКОВОМУ ОБЛІКУ

Ст.146.5 Податкового кодексу України встановлює порядок визначення первісної вартості у податковому обліку. Вона складається з тих же самих витрат, що і первісна вартість у бухобліку:

Тобто, як бачимо, на сьогодні визначення первісної вартості імпортованого транспортного засобу у бухгалтерському та податковому обліку є однаковими. У випадку ж нульової ставки ввізного мита первісна вартість транспортного засобу збігається з митною вартістю.

БАЛАНСОВА ВАРТІСТЬ

Балансова вартість основних засобів використовується для обліку наявності і руху їх вартості в балансі підприємства.

Відповідно до пп. 14.1.9 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України балансова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів — сума залишкової вартості таких засобів та активів, яка визначається як різниця між первісною вартістю з урахуванням переоцінки і сумою накопиченої амортизації.

Ввезений в Україну для здійснення перевезень та розмитнений транспортний засіб ставиться на баланс підприємства (оприбутковується) як основний засіб та амортизується за правилами бухгалтерського та податкового обліку.

За консультаціями та більш детальною інформацією звертайтесь до Фінансово-економічного департаменту

Контактні особи:
Гужевська Тетяна Костянтинівна, тел. 044-201-54-53,  e-mail: gtk@asmap.org.ua
Заболотня Ірина Федорівна,          тел. 044-201-54-81, e-mail: irinaz@asmap.org.ua
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis