Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Верховна Рада України ухвалила Закон про попередній документальний контроль
 

Шановні учасники Асоціації!

Доводимо до Вашого відома, що 3 лютого 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через митний кордон» (реєстр. № 2766 від 14.07.2008 року).

Здійснення державних видів контролю в пунктах пропуску у формі попереднього документального контролю залишається одним із пріоритетних напрямків діяльності Асоціації впродовж останніх років. Наші фахівці доклали максимум зусиль для законодавчого закріплення можливості здійснення цієї процедури при здійсненні митного контролю в пунктах пропуску на кордоні.

Розраховуємо, що прийняття вищезазначеного Закону дозволить спростити та значно прискорити митне оформлення транспортних засобів в пунктах пропуску, і таким чином мінімізувати втрати часу та пов’язані з цим витрати перевізників.

Відповідно до прийнятого Закону функції щодо здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей покладено на посадових осіб митних органів у пунктах пропуску через державний кордон України. Варто зауважити, що митні органи в пунктах пропуску будуть здійснювати контроль у формі попереднього документального контролю лише стосовно окремих товарів, що ввозяться на митну територію України (в тому числі з метою транзиту).

Переліки товарів (з описом та кодом УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, та порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів України.

На практиці попередній контроль буде здійснюватися органами охорони державного кордону й митними органами шляхом аналізу інформації про підконтрольний товар, яка міститься в товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документах, поданих при переміщенні.

Для прискорення попереднього контролю використовуватиметься Єдина автоматизована інформаційна система Держмитслужби України (ЄАІС).

Після в'їзду у пункт пропуску перевізник чи вповноважена ним особа заявляє про готовність до контролю й подає посадовим особам органу охорони державного кордону й митного органу потрібні документи на товар. Посадові особи визначають необхідність проведення попереднього контролю, який має здійснюватися спільною групою, до складу якої входять посадові особи органу охорони державного кордону й митного органу, та аналізують інформацію про підконтрольний товар, наведену в товаросупровідних документах. За результатами аналізу посадові особи органу охорони державного кордону й митного органу приймають згідно з компетенцією рішення про вид огляду та про потребу залучення до проведення контролю посадових осіб інших органів державного контролю.

Під час проведення попереднього контролю перевіряється також наявність потрібних документів і звіряється з використанням ЄАІС відповідність наданих сертифікатів, висновків, підписів уповноважених осіб наявним зразкам.

У разі отримання позитивного результату проведення попереднього контролю митним органом надається дозвіл на переміщення товарів через митний кордон України.

У разі негативного результату контролю посадова особа обов'язково письмово повідомляє старшого зміни митного органу про неможливість пропуску товарів та необхідність залучення спеціалісту відповідного органу державного контролю.

Результати попереднього контролю заносяться до товаросупровідних (товаротранспортних) та інших документів, а в ЄАІС проставляються відмітки згідно з діючою системою контролю за доставкою товарів.

Після доставки в митний орган призначення імпортних товарів, що пройшли в пункті пропуску через державний кордон попередній контроль, їх митний контроль і митне оформлення можуть бути завершені тільки після проведення всіх належних видів державного контролю.

На сьогоднішній день зазначений Закон направлено на підпис Президенту України. Він набере чинності через 90 днів з дати офіційного опублікування.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis