Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Азбука Митного кодексу митного союзу Росії, Білорусії та Казахстану
Інтерв’ю начальника Головного управління організації митного оформлення та митного контролю ФМС Росії Некрасова Д.В. журналу «Митниця» (№ 11, червень 2010 року)
 Шановні учасники Асоціації!

Пропонуємо ознайомитись з інтерв’ю начальника Головного управління організації митного оформлення та митного контролю ФМС Росії, Некрасова Д.В., журналу «Митниця», в якому висвітлено основні нововведення Митного кодексу митного союзу (МК МС), його відмінності від Митного кодексу РФ (МК РФ), а також про переваги, які він надав учасникам зовнішньо-економічної діяльності.

Перш за все, хотіли б звернути Вашу увагу на такі основні моменти.

В цілому, після набрання чинності Митним кодексом митного союзу, порядок здійснення митних операцій при ввезенні товарів на митну територію Митного союзу та їх вивезення відповідає тому порядку, який попередньо діяв в Росії. Це обумовлено тим, що МК МС повністю базується на нормах Міжнародної конвенції про спрощення митних процедур (Кіотська конвенція), а багато норм російського законодавства вже відповідало Кіотській конвенції.

Головною відмінністю від попереднього порядку є те, що іноземні товари, ввезені в будь-яку країну – учасницю МС та розміщені під митну процедуру випуску для внутрішнього споживання, отримують право вільно переміщуватись по всій території Митного союзу.

Також, в МК МС тепер чітко визначено перелік документів, потрібних для митного декларування товарів, тому можливість доповнення цього переліку на національному рівні виключена. Введено поняття єдиної митної процедури – митний транзит (раніше існував внутрішній митний транзит та міжнародний митний транзит).

Змінилась норма, що стосується терміну подачі митної декларації на ввезені товари. В МК РФ митна декларація на ввезені товари повинна була подаватись не пізніше 15 днів з дня пред’явлення товарів митному органу (можна було подовжити додатково на 4 місяці). В МК МС митна декларація повинна бути подана протягом 4 місяців, тобто декларанту вже не потрібно повторно звертатись до митного органу з проханням подовжити йому строк подачі митної декларації.

Згідно МК МС строк випуску товарів тепер складає 1 день після дати реєстрації митної декларації.

При відмові у випуску товарів, митний орган тепер зобов’язаний письмово повідомити декларанту про таке рішення із зазначення підстав його прийняття. Отримавши відмову у випуску товарів, декларант зможе подати нову митну декларацію, усунувши причини, по яким йому було відмовлено.

Необхідно зазначити також, що відповідно до рішення Міждержавної Ради від 9 червня 2009 року № 9, яким затверджено етапи та строки формування єдиної митної території МС, контроль на казахстансько-російському кордоні буде перенесено на зовнішній кордон МС лише 1 липня 2011 року. Таким чином, до вказаної дати на російсько-казахстанському кордоні будуть присутні посадові особи митних органів.

Перелік відомостей, які необхідно було зазначати в транзитній декларації, суттєвих змін не зазнав, за винятком таких позицій:

  • В транзитній декларації повинен зазначатись код відповідно до Товарної номенклатури МС на рівні не менше перших 6 знаків, а також відомості про документи, які підтверджують дотримання обмежень при переміщенні товарів через митний кордон.
  • Не потрібно зазначати в транзитній декларації деякі відомості, що вимагались МК РФ, як то про водія транспортного засобу, про термін митного транзиту).
  • Подача митному органу відправлення транзитної декларації повинна супроводжуватись поданням її електронної копії (раніше це було правом, а не обов’язком).

З урахуванням досвіду митної служби Білорусії в МК МС включено положення, відповідно до якого митне супроводження може здійснюватись не тільки посадовими особами митних органів, але й іншими організаціями відповідно до законодавства держави-члена МС.

Також в МК МС встановлюються особливості завершення митної процедури митного транзиту:

  • Товари пред’являються митному органу не у всіх випадках, а тільки на вимогу;
  • Після завершення митної процедури митного транзиту протягом 3-х годин перевізник або інша зацікавлена особа зобов’язана здійснити митні операції, пов’язані з розміщенням товарів на тимчасове зберігання або їх митне декларування.
Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis