Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
30.05.2025 При оформленні декларації Т1 вибирай АсМАП!    16.06.2025 Шановні перевізники для Ваших послуг TIR-паркінг АсМАП України!    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 1 липня 2025 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
27.06.2025 Щодо запровадження температурних обмежень...    
27.06.2025 Система в’їзду/виїзду ЄС (ЕЕS) зараз не працює...    
20.06.2025 Туреччина. Стосовно завірення довіреностей на керування АТЗ ...    
20.06.2025 Звернення Ради та Ревізійної комісії АсМАП України до учасників Асоціації...    
20.06.2025 Туреччина. Необхідні додаткові документи при першому в’їзді АТЗ або водія....    
12.06.2025 Щодо штрафів за порушення RMPD (gps- сигналу та технічних помилок). Заповнення гугл-форми.    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
ВАЖЛИВО! ЩОДО ЗМІН У ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ.
 Шановні учасники Асоціації !

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 16.06.2010р. набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 20.05.2010 року № 2275 - VI (далі - Закон).

Законом внесені зміни до Законів України про податкову службу, про ПДВ, про податок на прибуток підприємств і в ряд інших законів.

1. Основні зміни до Закону про ДПС.

1.1. Законом розширені функції податкової служби України, а саме органи ДПС отримали право прийняти рішення про проведення позачергової податкової перевірки такого платника без його попереднього попередження при отриманні органом податкової міліції інформації про ухилення платника податку або його найманої особи від оподаткування в таких випадках:

  • при нарахуванні (виплаті, отриманні) заробітної плати або інших виплат, які підлягають оподаткуванню, у тому числі у вигляді додаткових благ;
  • здійснення особою господарської діяльності без державної реєстрації.

Також органи ДПС отримали право контролю податкового законодавства про працю.

1.2. Змінилися також терміни проведення перевірок.

Тривалість планової виїзної перевірки тепер не повинна перевищувати 30 робочих днів, а суб'єктів малого підприємництва - 20 робочих днів. Тривалість позапланової виїзної перевірки - 15 днів, а для суб'єктів малого підприємництва - 10 днів. Подовження термінів планової виїзної перевірки можливе тепер на 15 днів, а суб'єктів малого підприємництва - на 10 днів. Подовження термінів позапланової виїзної перевірки можливе на 10 днів (окрім суб'єктів малого підприємництва). При цьому проведення планової або позапланової виїзної перевірки може бути припинене на термін не більше 30 робочих днів з наступним її поновленням на невикористаний термін. Таким чином, максимальна тривалість терміну планової виїзної перевірки - до 75 робочих днів.

2. Основні зміни до Закону про ПДВ.

2.1. Зміни до Закону про ПДВ, що набудуть чинності з 01.07.2010р.

Звертаємо Вашу увагу на те, що з 01.07.2010 платники ПДВ повинні подавати органу державної податкової служби на безоплатній основі разом з податковою декларацією за відповідний звітний період реєстри виданих і отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді. Державна податкова адміністрація розміщує на своєму офіційному веб-сайті (www.sta.gov.ua) відповідне програмне забезпечення.

Додано 2 нові причини позбавлення свідоцтва платника ПДВ:

  • засновницькі документи особи, зареєстрованої як платник податку, за рішенням суду визнані недійсними;
  • в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців зроблений запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи по її місцезнаходженню".

2.2. Зміни до Закону про ПДВ, що набули чинності з 16.06.2010р.

З 16.06.2010р. до 1.01.2011р. пп "б" пункту 7.7.2 Закону про ПДВ застосовується в такій редакції:

б) залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту кожного наступного податкового періоду лише в частині суми податку, фактично сплаченої отримувачем постачальникам товарів (послуг) та при імпорті і включається до розрахунку бюджетного відшкодування наступного звітного періоду;

залишок від'ємного значення, за яким не проведено розрахунків з постачальниками відображається в податковій декларації з податку на додану вартість окремим рядком для визначення суми податку, яка може підлягати відшкодуванню в частині сплачених сум податку в наступних звітних періодах;

залишок від'ємного значення після бюджетного відшкодування відображається у декларації з податку на додану вартість окремим рядком та включається до складу податкового кредиту починаючи з першого звітного періоду 2011 року"

3. Основні зміни до Закону про податок на прибуток.

Зміни в частині податку на прибуток поширюються і на період з 01.01.2010, бо декларація складається наростаючим підсумком.

В 2010 році у складі валових витрат платника податку враховується 20 відсотків суми від'ємного значення об'єкту оподаткування з податку на прибуток, яке утворилося станом на 1 січня 2010 року. У 2011 році сума від'ємного значення, підлягає включенню до складу валових витрат без обмежень.

За консультаціями та більш детальною інформацією
звертатись до Фінансово-економічного департаменту
АсМАП України.
Контактні особи:
Гужевська Тетяна Костянтинівна, тел. 201-54-53, e-mail: gtk@asmap.org.ua
Заболотня Ірина Федорівна, тел. 201-54-81, e-mail: irinaz@asmap.org.ua
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Стратегічний партнер
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis