Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо схвалення Урядом проекту Податкового кодексу України
 
Шановні перевізники!

В доповнення до інформації, розміщеної на сайті 04.06.2010, повідомляємо, що 09.06.2010 на своєму засіданні Кабінет Міністрів України схвалив проект Податкового кодексу України. Кодекс містить 19 розділів та має об’єм більше ніж 500 сторінок, тому надаємо попередній коментар стосовно основних податків, що стосуються міжнародних перевезень.

Ще до оприлюднення вищезазначеного проекту АсМАП України брала активну участь в обговоренні з Міністерством фінансів України таких розділів, як податок на транспортні засоби, екологічний податок та податок на додану вартість в частині оподаткування за нульовою ставкою міжнародних перевезень автомобільним транспортом.

Завдяки цьому у проекті збережений діючий податок з власників транспортних засобів для сідельних тягачів, які оподатковуватимуться в залежності від об’єму циліндрів двигуна, і діючий рівень ставки податку. При першій реєстрації нових транспортних засобів, при реєстрації (перереєстрації) транспортних засобів, проходженні транспортними засобами чергового технічного огляду ставки податку застосовуються з коефіцієнтом 1, тобто у розмірі 15 грн. Основними нововведеннями цього розділу є запровадження щорічної індексації ставок податку для компенсації впливу інфляційних процесів на їх розмір.

Попередньо планувався перехід до оподаткування вантажних транспортних засобів в залежності від середнього навантаження повної маси вантажного засобу, причепів та напівпричепів на одну вісь такого засобу, що більш ніж у 4 рази збільшив би розмір податку.

Асоціація листом від 02.06.2010 №1396/5-1 Міністру фінансів України Ярошенку Ф.О. надавала свої категоричні заперечення щодо нововведень, які призводитимуть до збільшення фінансового навантаження.

Що стосується екологічного податку, то враховуючи останні тенденції в податковій політиці європейських країн щодо необхідності перенесення податкового навантаження на екологічні платежі, у проекті Кодексу передбачено збільшення ставок екологічного податку порівняно з нормативами чинного збору за забруднення навколишнього природного середовища.

В запропонованому проекті суми податку, який справляється за викиди пересувними джерелами забруднення, обчислюються податковими агентами, а не самостійно платниками, як для інших видів забруднення. А це означає, що сума екологічного податку буде закладена у вартості палива тим самим збільшить ціну палива.

Крім того, з 1 січня року, що настає за роком набрання чинності цим Кодексом, щороку наростаючим підсумком проводиться індексація ставок податку на індекс інфляції.

Тобто розмір екологічного податку збільшиться орієнтовно від 2 до 7 разів в залежності від регіону.

В листі Міністру фінансів України АсМАП України пропонувала залишити діючий порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища з пересувних джерел забруднення.

Разом з тим збережене оподаткування за нульовою ставкою міжнародних перевезень автомобільним транспортом, а саме:

  • За нульовою ставкою оподатковуються операції постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Для цілей цього підпункту перевезення вважається міжнародним якщо таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.»

 

Якщо ця норма буде прийнята в Кодексі, то це означатиме, що перевізникам не потрібно буде виділяти частину перевезення від місця завантаження до місця митного оформлення для окремого оподаткування, тому що по CMR міжнародне перевезення вважатиметься з місця завантаження і до місця розвантаження.

Передбачається поетапне зниження податку на прибуток підприємств - з 25% до 20% в 2011 році, і подальше щорічне зниження на 1% - до 17% в 2014 році.

Крім того, в проекті Кодексу запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Для фізичних осіб ставку податку запропоновано встановити за кожен квадратний метр загальної площі нерухомості в розмірі 2% від мінімальної заробітної плати на 1 січня звітного року (або близько 18,5 грн. на початок 2011 року) за 1 кв. метр загальної площі об’єкта оподаткування. З юридичних осіб податок справлятиметься за ставкою 0,5% балансової вартості нерухомості.

Редакцією розділу «Плата за землю» збережено принцип щодо встановлення ставок земельного податку у відсотках від нормативної грошової оцінки земель.

В розділі:

  • запроваджено ставку податку за землі (за межами населених пунктів), нормативну грошову оцінку яких проведено (чинним законодавством така ставка не передбачена, але є необхідною);
  • збережено фіксовані ставки податку (у грн. за 1 кв. м в залежності від чисельності населеного пункту), які застосовуються для оподаткування земель (у межах населених пунктів), нормативна грошова оцінка яких не проведена, (оскільки станом на 01.01.2010 р. така оцінка не встановлена по 13,4% площ земель);
  • передбачено норми, якими визначено платників та підстави для нарахування орендної плати за землі державної та комунальної власності, розміри, періоди і терміни її сплати, а також порядок адміністрування зазначеної плати.

 

Плануються зміни в спрощеній системі оподаткування. Спрощена система оподаткування відповідно Кодексу не поширюватиметься на суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність.

Департамент транспортної політики
АсМАП України  
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis