Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 24 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
22.11.2024 До уваги ліцензіатів! ...    
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Формування єдиного митного союзу Російської Федерації, Республік Білорусії та Казахстану
 

В жовтні 2000 року в столиці Казахстану Астані президентами Білорусії, Казахстану, Киргизії, Росії та Таджикистану було підписано Договір про створення Євразійської економічної спільноти (ЄврАзЕС) , що стало вирішальною подією в міжнародній політиці перелічених країн. В подальшому до економічної спільноти приєднався Узбекистан та, в якості спостерігача, Молдова, Україна й Вірменія. В травні 2003 року Євразійська економічна спільнота отримала від ООН статус міжнародної організації. Для виконання поставлених задач в рамках Спільноти діє Міждержавна Рада (вищий орган митного союзу), Інтеграційний комітет, Міжпарламентська асамблея та Суд Спільноти.

Однією з головних цілей Спільноти поставлено формування митного союзу та єдиного економічного простору між державами-учасницями. На виконання цієї задачі в 2007 році головами держав Спільноти було прийнято рішення про формування Митного союзу ЄврАзЕС, яке реалізується в два етапи. Початково його правову основу на підставі Договору про створення єдиної митної території та формування митного союзу від 06.10.2007 року сформували три держави – Білорусія, Росія та Казахстан. Пізніше, по мірі готовності, до Митного союзу повинні приєднатися Киргизія, Таджикистан та Узбекистан.

В рамках запланованої програми з жовтня 2007 року по грудень 2008 року главами держав Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації було підписано 27 міжнародних договорів, які визначають умови створення та статус єдиної митної території, інституціональну структуру Митного союзу, механізми регулювання торгівлі з третіми країнами. На сьогоднішній день процес формування договірно-правової бази все ще продовжується. В процесі підготовки правової бази Митного союзу та на підставі Договору від 6 грудня 2007 року, підписаного в Душанбе між Казахстаном, Росією та Білорусією, створено головний, наднаціональний, митний орган – Комісія митного союзу, головною задачею якого є забезпечення умов функціонування та розвитку митного союзу. Головою Комісії митного союзу призначено першого заступника Голови Уряду Російської Федерації - Ігоря Івановича Шувалова, відповідальним секретарем – Сергія Юрійовича Глаз’єва. Вирішенням міждержавних спорів економічного характеру буде займатись Суд Євразійської економічної спільноти, рішення якого буде остаточним.

Формування єдиної митної території було розподілено на декілька етапів, а саме:

1. Попередній етап

  • початок реалізації планів по переносу всіх видів контролю, крім прикордонного, на зовнішній кордон митного союзу – 01.07.2009
  • підготовка до прийняття Митного кодексу митного союзу та договорів по справлянню акцизів, ПДВ – 01.10.2009

2. 1-й етап

  • введення єдиного митно-тарифного та нетарифного регулювання – 01.01.2010
  • тестування механізму зарахування та розподілу ввізних митних платежів та акцизу – 01.04.2010

3. 2-й етап

  • відміна на кордоні з РК митного оформлення товарів, походженням з РБ, РФ – 01.07.2010
  • введення в дію Митного кодексу митного союзу - 01.07.2010
  • введення механізму зарахування та розподілу ввізних митних платежів - 01.07.2010
  • перенесення контролю на зовнішній кордон РБ та РФ - 01.07.2010
  • перенесення контролю на зовнішній кордон РК при збереженні прикордонного контролю на кордоні РФ-РК – 01.07.2011

На виконання поставлених задач, Міждержавна рада ЄврАзЕС своїм рішенням від 12 грудня 2008 року № 6 затвердила Базовий перелік Єдиного митного тарифу та Положення про умови зміни ставок ввізного мита. Єдиний митний тариф – це збірник ставок мита, що застосовується до товарів, які ввозяться на єдину митну територію з третіх країн, систематизований у відповідності з єдиною Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності митного союзу. Станом на сьогоднішній день вже введено в дію Єдиний митний тариф на території Росії, Білорусії та Казахстану.

В зв’язку з цим, 23.12.2009 року у Міністерстві економіки України відбулися консультації стосовно порядку дії двохсторонніх договорів про режим вільної торгівлі за участю Єдиної переговорної делегації Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Російської Федерації.

За інформацією Єдиної переговорної делегації введення митного тарифу не вплине на торговельні відносини з Україною, за виключенням нетарифного регулювання експорту фармацевтичної продукції до Республіки Казахстан, на яку зміниться процедура ліцензування. Також після введення в дію нового Митного кодексу, буде усунуто митне оформлення на внутрішніх кордонах між трьома державами. Оскільки Україна у торгівлі з державами митного союзу має низку вилучень з режиму вільної торгівлі, переліки яких по кожній країні відрізняються, Єдина переговорна делегація запропонувала підготувати консолідований перелік вилучень з режиму вільної торгівлі, який би включав всі вилучення. Зазначений консолідований перелік буде надано українській стороні Комісією митного союзу найближчим часом.

На закінчення консультацій Єдиною переговорною делегацією було поінформовано, що при вирішенні проблемних питань торговельного співробітництва держави митного союзу налаштовані на те, щоб не створювати проблем торговельним партнерам держав митного союзу. Разом з тим також було проінформовано, що при недосягненні домовленостей з торговельними партнерами, урядам держав митного союзу буде рекомендовано застосовувати заходи для збереження цілісності митного союзу.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis