Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 30 листопада 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
24.11.2023 Австрія: нові тарифи за проїзд дорогами...    
23.11.2023 Великобританія. Технічне обслуговування системи митного декларування...    
22.11.2023 Важливо : Страйк юридичні послуги...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Верховний суд України позбавив податкову інспекцію права витребовувати документи у підприємців в порядку адміністративного судочинства
 

Верховний суд України висвітлив свою позицію щодо непідсудності адміністративним судам позовів за адміністративними позовами податкових інспекцій до підприємців з вимогою зобов’язати вчинити певні дії, оскільки такі позови можуть пред’являтись виключно до суб’єктів владних повноважень, а не до підприємств.

Державна податкова інспекція направила підприємству (ТОВ «Ф») лист, в якому вимагала від нього у триденний строк подати до інспекції копії господарських документів, необхідних їй для проведення перевірки. Зокрема, були витребувані належним чином засвідчені копії таких документів: договорів купівлі-продажу, податкових накладних, виписок банку і платіжних доручень, накладних та специфікацій. Тобто документів, які підтверджують взаємовідносини ТОВ «Ф» з його підприємствами-контрагентами.

Однак підприємство відмовило податковій інспекції в наданні зазначених документів. У відповіді підприємства на лист податкової інспекції було зазначено, що всі запрошувані документи вже надавалися інспекції для ознайомлення під час проведення на підприємстві планової документальної виїзної перевірки, і що представники податкової інспекції з ними вже ознайомилися. До того ж підтвердженням цього є складений за наслідками прове¬дення перевірки Акт, в якому ці документи зазначено.

Водночас податкова інспекція, бажаючи отримати копії документів, які її цікавлять, звернулася до суду із позовом про зобов'язання підприємства вчинити певні дії, а саме: про зобов'язання ТОВ «Ф» надати копії документів щодо його взаємовідносин із підприємствами «А», «В» і «С».

Вищий адміністративний суд України по даній справі дійшов висновку про те, що податкова інспекція діяла в межах наданих їй повноважень, не порушуючи норм законодавства.

Натомість Верховний суд України скасував цю постанову на підставі того, що справа за позовом податкової інспекції до підприємства про зобов’язання надати документи не є справою адміністративної юстиції, а відтак не може розглядатись в порядку адміністративного судочинства.

Ознайомитись із рішення Верховного суду України можна тут.

Відтак, радимо керуватись в подальшій роботі зазначеною постановою Верховного суду України.

Юридичний відділ АсМАП України

 
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis