Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
П'ятниця, 1 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Важливо!
З 01.01.2009 року в’їзд до країн ЄС буде здійснюватись тільки за умови попереднього інформування митних органів країн ЄС (в’їзду/виїзду).
Система електронного попереднього декларування МСАТ (TIR EPD).
 Шановні учасники Асоціації!

Як неодноразово повідомлялось з 1 січня 2009 року Європейський Союз вимагатиме в обов’язковому порядку надавати інформацію про перевезення МДП до митних органів країн ЄС (в’їзду, виїзду) засобами електронного зв’язку!

Таким чином, починаючи з 0 годин 0 хвилин 01.01.2009 року, пропуск транспортних засобів на митну територію країн ЄС буде здійснюватись виключно за умови завчасного направлення перевізником до митного органу країни ЄС (в’їзду/виїзду) попередньої електронної декларації про вантаж.

Митні органи країн ЄС, не прийматимуть до оформлення документи, якщо не отримано електронної попередньої декларації. В таких випадках водій буде змушений в пункті пропуску країни ЄС звертатись до посередника, який за відповідну плату підготує таку декларацію.

Процедура передачі попередньої інформації до митного органу в’їзду/виїзду до країн ЄС в електронному вигляді може здійснюватись за допомогою різних інструментів, як наприклад, E-mail, Website, FTP з’єднання і т.д.

З метою надання можливості Користувачам самостійно направляти інформацію, яка міститься в книжці МДП в електронному вигляді до митних органів країн ЄС, ще до прибуття автомобіля в пункт пропуску на кордоні з ЄС, Міжнародний союз автомобільного транспорту на базі Internet-технологій також розробив свою програму, яка називається TIR EPD.

Зазначена програма уже неодноразово нами презентувалась, але нажаль не була сприйнята належним чином учасниками Асоціації.

TIR EPD МСАТ функціонує в експериментальному режимі вже більше року і дає ряд переваг учасникам Асоціації, а саме:

  • мінімізація зусиль митних органів щодо введення в електронному вигляді даних по книжці МДП, зменшуючи таким чином час очікування на кордоні;
  • надання переваг для транспортних операторів, які використовують книжки МДП в якості митної декларації та гарантійного документа;
  • можливість самостійного виконання попереднього декларування користувачем книжки МДП без втручання третіх осіб та додаткових витрат.

З метою прискорення процедури допуску українських перевізників до цієї процедури, президент Асоціації в ході Генеральної Асамблеї погодив із керівництвом МСАТ питання отримання логінів та паролів одноразово для всіх учасників Асоціації допущених до системи МДП.

Таким чином, найближчим часом учасникам Асоціації з правом роботи в системі МДП будуть надані пароль та ім’я користувача для входу у програму, яка розміщена на веб-сторінці www.nctstir.org.

Для доступу до програми, користувач книжки МДП вносить свій індивідуальний ідентифікаційний номер, номер книжки МДП, яка знаходиться в його розпорядженні, а також строк дії, зазначений в книжці МДП. Дана інформація перевіряється системою Cute-Wise, після чого надається доступ до вводу даних по книжці МДП.

В електронній формі необхідно вказувати наступні дані: Країна відправлення, країна призначення, реєстраційний номер транспортного засобу, свідоцтво про допущення, номер контейнера, номер книжки МДП, користувач, додаткові документи, маркування, тип та нумерація упаковок, вага вантажу, дата та місце декларування, відправник вантажу та одержувач.

Вказані дані можна отримати з книжки МДП та міжнародної товарно-транспортної накладної CMR.

Після заповнення електронної форми, файл з даними передається через МСАТ до митного органу в’їзду/виїзду ЄС, вибраного перевізником. Копія електронної попередньої декларації, за бажанням користувача, направляється йому на електронну пошту.

Більш докладну інформацію щодо роботи з програмою можна знайти у Довіднику для користувача TIR-EPD.

На сьогодні процедура електронного попереднього декларування вже діє в митних органах наступних країн ЄС:

  • Словаччина;
  • Естонія;
  • Угорщина;
  • Чехія;
  • Польща.

Додаткова інформація за телефонами: 201-54-69; 201-54-32; 201-54-67.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis