Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
П'ятниця, 1 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Відбулося Тристороннє засідання представників урядів, профспілок та роботодавців з питань полегшення перетину кордонів професійними водіями - міжнародниками
 

23 – 27 жовтня 2006 року в Женеві, Швейцарія, в штаб-квартирі Міжнародної організації праці відбулося Тристороннє засідання з трудових та соціальних питань, що випливають з проблем перетину кордонів міжнародними водіями в автомобільному секторі. В засіданні брали участь представники урядів, профспілок та роботодавців. Організатором цього заходу виступила впливова міжнародна організація –Міжнародна організація праці (МОП).

Представник Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України – начальник відділу міжнародного співробітництва, Межерицький Михайло Олексійович, брав участь в цьому заході в складі делегації Міжнародного союзу автомобільного транспорту.

В ході пленарних засідань і роботи в профільних робочих групах наряду з іншими важливими темами стосовно вад інфраструктури, персоналу, проблем ВІЛ/СНІД на кордоні, було розглянуто питання впливу недосконалості візових процедур на автомобільних операторів, стандарти роботи та життя професійних водіїв – міжнародників.

АсМАП України під час засідань профільної робочої групи роботодавців підтримав ідею адаптації Конвенції МОП №185 про ідентифікаційні документи моряка, або розробку на її базі конвенції про ідентифікаційні документи професійного водія-міжнародника, а також висунув такі пропозиції:

  • враховуючи тривалий термін розробки та адаптації конвенції про ідентифікаційні документи професійного водія-міжнародника запропонувати урядам розглянути можливість поставлення штампу “транспортна віза” на візах, які видані водіям-міжнародникам, що гарантує еміграційним владам країн використання таких віз за призначенням і тільки професійними водіями – міжнародниками за кермом транспортного засобу,
  • запропонувати урядам скористатися інформацією національний об’єднань міжнародних перевізників як гаранта порядності і надійності перевізника та його водіїв.

Нажаль не всі ці пропозиції були прийняті.

Головною рисою цього Тристороннього засідання була єдність позицій робітників (профспілок водіїв) та роботодавців (представників МСАТ та асоціацій-членів МСАТ з різних країн) по всіх темах, що обговорювалися. Нажаль, позиція урядів була менш конструктивною і цілісною.

В результаті компромісу, що є головним принципом при досягненні рішень на всіх заходах під егідою МОП, сторонам зустрічі вдалося досягти певних позитивних рішень з питань видачі віз та візових процедур.

А саме Тристороннє засідання:

1) визнало складність та тривалість процедур видачі віз професійним водіям, довгі очікування водіїв в чергах призводять до розпачу та стресів, спричиняють значні фінансові втрати автомобільним операторам, простої коштовної техніки,

2) визнало необхідність надання професійним водіям-міжнародникам особливого статусу, яким користуються інші види транспорту (документи моряків, льотних авіаційних екіпажів),

3) намітило можливі шляхи вирішення проблем з видачею віз професійним водіям-міжнародникам:

  • заходи по оптимізації існуючих візових режимів,
  • розгляд інших засобів, шляхом яких можуть бути покращенні візові процедури (наприклад, надання інформації про водія роботодавцем (перевізником) та/чи їх асоціацією),
  • видача багаторазових віз та довготривалих віз для професійних водіїв-міжнародників за розумну (помірковану) ціну,
  • сприяння регіональним та міжрегіональним угодам з візових питань,
  • розглянути питання доцільності введення ідентифікаційного документу професійного водія-міжнародника, як засобу покращення процедур видачі віз. Прикладом може слугувати Конвенція МОП №185 (2003 року, переглянута) стосовно ідентифікаційних документів моряка.

Нажаль, через деструктивну позицію деяких урядів робітникам та роботодавцям не вдалося досягти більш кардинальних результатів у сфері видачі віз професійним водіям-міжнародникам - покращення і спрощення візових режимів, їх гармонізації, або навіть шляхом введення ідентифікаційних документів водія – відміні віз.

АсМАП України вважає те, що вдалося на такому впливовому міжнародному форумі заявити про наболілі візові проблеми, певним позитивним кроком - кроком вперед. Асоціація буде продовжувати висвітлювати свою позицію стосовно видачі віз професійним водіям-міжнародникам на всіх міжнародних форумах.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis